Facebook Google+ Twitter

Błędy pracowników

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-23 16:11

Nieustannie jesteśmy narażeni na wyciek poufnych danych dotyczących naszej firmy do internetu. Są jednak sposoby, żeby się tego ustrzec.

Eksperci od bezpieczeństwa opracowali listę dziesięciu najczęściej popełnianych błędów. Większość błędów związana jest z niebezpieczeństwami płynącymi z surfowania w sieci.

Pierwszą i częstą przyczyną kłopotów jest otwieranie załączników do poczty elektronicznej. Dla przestępców internetowych e-mail to główne narzędzie do przeprowadzania ataków. Najgroźniejsza może być poczta od współpracowników, którzy korzystają z zainfekowanego komputera. Wówczas taki mail nie wzbudza podejrzeń i często bez zastanowienia otwieramy dołączone do niego pliki.

Kolejnym zaleceniem jest unikanie odwiedzin na przypadkowych stronach internetowych, to zawsze zwiększa ryzyko ataku. Hakerzy wykorzystują luki w zabezpieczeniach przeglądarek, często takie ataki są niewidoczne dla oka użytkownika.

Zagrożenie stanowi również instalacja oprogramowania z nieznanego źródła. Cyberprzestępcy wiedzą, jak zastosować odpowiednie socjotechniki podszywając się pod legalne oprogramowanie. Pisząc aplikacje będące koniami trojańskimi, tworzą łudząco podobne witryny internetowe do stron producentów. W ten sposób czyhają na potencjalną ofiarę.

Jest wiele witryn, wyglądających na pierwszy rzut oka ciekawie. Są one zrobione tylko po to, aby odwiedzający się na nich rejestrowali, wymyślając swój login i hasło oraz podając adres e-mail do kontaktu. Następnie kombinacje loginu, hasła oraz maila są testowane na innych portalach. Używanie jednego hasła do wszystkich serwisów jest dużą nieroztropnością i może wiązać się z internetową kradzieżą tożsamości.

Innymi zagrożeniami są mi.n., zapisywanie haseł na karteczkach przyklejonych do komputera, niewylogowanie się po zakończeniu korzystania z komputera czy brak regularnych szkoleń administratorów, uczulających na ataki z sieci. Bądźmy zatem ostrożni, uważni i podejrzliwi na każdym kroku w Internecie, a z pewnością zminimalizujemy ryzyko infekcji naszego komputera i utratę cennych danych.

Zielona Linia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.