Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3835 miejsce

Błędy w tekstach dziennikarskich

Przegląd błędów i zagrożeń dla języka tekstu medialnego w oparciu o pozycje książkowe oraz internetowe. Artykuł ma na celu uświadomienie, iż nawet w profesjonalnych mediach zdarzają się błędy, które nigdy nie powinny mieć miejsca.

Tak jak wspomniałem w poprzednim tekście obecne dziennikarstwo nie jest już tym samym, co kiedyś. W dzisiejszych mediach coraz częściej występują błędy, nawet pomimo gęstego sita korektorów mających je zlikwidować lub też ograniczyć do minimum. Człowiek jest jednak tylko człowiekiem i prędzej czy później musi się pomylić. Ale błąd błędowi nie równy. Co innego, gdy mamy do czynienia z literówką, a co innego, kiedy dochodzi do wyraźnych odstępstw od reguł. W artykule nie będę przedstawiał zasad gramatycznych, ortograficznych, czy stylistycznych, gdyż te powinny być na ogół znane. W oparciu o pozycje książkowe oraz internetowe opiszę kilka typów błędów, które zdarzają się profesjonalnym dziennikarzom.

Zainteresowanych całym artykułem odsyłam do mojego bloga http://patrykgesicki.blog.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dziękuję za uwagi ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

dr. Bańko : Blog ma rodzaj męski nieżywotny, w dopełniaczu blogu, w bierniku blog. Potocznie słowo to funkcjonuje w rodzaju męskozwierzęcym i wówczas ma dopełniacz bloga, równy biernikowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

w rzeczy samej... "odsyłam na bloga" ? hmmm, nie jestem pewna, i nie jestem za potoczną mową w artykule-opinii na temat poprawności języka. A może : do blogu lub potocznie: do bloga ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.