Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6847 miejsce

Błękitne impresje z mundurem w tle

Pejzaże, portrety, malowane chwilą impresje i nie tylko, można podziwiać na nowej prawdziwie policyjnej wystawie.

Post. Magdalena Ogłaza i post. Łukasz Ojak na tle swoich dzieł oraz zabytkowych witraży z Galerii Sztuki AKWARIUM w Szkole Policji w Pile. / Fot. Anna Fons„Błękitne impresje z mundurem w tle” - taki tytuł nosi nowo otwarta wystawa w Galerii Sztuki AKWARIUM, mieszczącej się w Szkole Policji w Pile. Tym razem swoje prace (nie tylko impresje i nie tylko w błękicie) zaprezentowali słuchacze placówki: post. Magdalena Ogłaza z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze oraz post. Łukasz Ojak z KMP Wrocław. Wernisaż uświetnił występ aktorki „Młodzieżowego Teatru Dramatycznego” Łucji Szczelczyk, która zadeklamowała wiersz o artystycznych perypetiach pewnego malarza.

Podczas wystawy zaprezentowano obrazy olejne malowane na płótnie i desce, przedstawiające martwą naturę, a także portrety i pejzaże. Ponieważ post. Ojak pochodzi z Wrocławia, to przepiękne miasto stanowi często tematykę jego dzieł, co doskonale było widać na obrazach prezentowanych na wystawie. Wrocław pojawia się tam w różnych porach roku. Podczas wernisażu policyjni artyści chętnie wysłuchiwali uwag, rad, a przede wszystkim komplementów od bardziej doświadczonych malarzy.

Dzieła post. Magdaleny Ogłazy / Fot. Anna FonsPost. Magdalena Ogłaza uczestniczy w warsztatach plastycznych, organizowanych w Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej. Maluje od 5 lat. Jej twórczość jest wyrazem przemyśleń, odczuć i spojrzenia na otaczający świat. Swoje prace chętnie oddaje przyjaciołom oraz na aukcje charytatywne.
Prace post. Łukasza Ojaka / Fot. Anna Fons
Post. Łukasz Ojak pochodzi z rodziny o artystycznych tradycjach i malowaniem zajmuje się odkąd pamięta. W 2005 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Do obejrzenia wystawy zapraszamy osoby indywidualne i grupy. Przed wizytą prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: (067) 352 21 66.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Viola
  • Viola
  • 31.10.2011 12:32

dają radę :)
Gratuluje zdolnych mundurowych :)

Oby takich ludzi bylo więcej :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.