Błękitni Jerzmanowo odnieśli zwycięstwo nad Mechanikiem Brzezina

Marek Sokół
Marek Sokół
Tomasz Bar walczy o piłkę.
Tomasz Bar walczy o piłkę. Grzegorz Birlet
Drużyna KS Błękitni Jerzmanowo Wrocław pewnie pokonała Mechanika - Multimet Brzezina. W sumie w meczu padło aż dziesięć goli, a mecz zakończył się wynikiem 7:3.

W zeszłą niedzielę, w kolejnym meczu w A Klasie drużyna Błękitnych podejmowała u siebie ekipę z Brzeziny. Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana. Obie drużyny grały praktycznie na tym samym poziomie. Zawodnikom ciężko było przedrzeć się pod bramkę przeciwnika.

Widzowie oglądali dużo przejęć piłki, podań, czy dryblingów, a także zaangażowanie w grę ze strony graczy obu drużyn. Pierwszą bramkową sytuację stworzyła sobie ekipa gospodarzy, niestety wszystko zakończyło się trafieniem w słupek bramki przeciwnika. Im bliżej końca połowy spotkanie robiło się coraz ciekawsze. W 33. minucie padła pierwsza bramka otwierająca spotkanie, strzelcem był Krzysztof Dec. W dalszej części spotkania obie drużyny stworzyły sobie sytuacje bramkowe, lecz zabrakło skuteczności zawodnikom. Kolejna bramka padła na minutę przed końcem pierwszej połowy. Po raz kolejny strzelała drużyna gospodarzy, zaś strzelcem swojej pierwszej bramki w barwach Błekitnych był Tomasz Bar. I tym akcentem zakończyła się pierwsza połowa meczu. Druga część spotkania obfitowała w bramki, w sumie padło ich aż osiem.

W tej odsłonie meczu drużyna Mechanika- Multimetu Brzezina zaprezentowała się słabiej niż pierwszej, a inicjatywę z czasem zaczęli wyraźnie przejmować gospodarze. Na kolejną bramkę nie trzeba było czekać, już w 50. minucie gospodarze zdobyli trzecią bramkę, a strzelił ją Marcin Koszerny. Kolejny gol padł w 52. minucie, po pewnie wykorzystanym rzucie karnym przez Tomasza Kubiszyna. Goście przegrywali 5:0. Wydawało się, że już po meczu.

Mimo tego wyniku goście podjęli jeszcze walkę i pierwszą swoją bramkę strzelili w 61. minucie; strzelcem był Krystian Myszkowski. Gospodarze szybko odpowiedzieli, a swoją drugą bramkę w tym meczu po strzale głową zdobył Tomasz Bar. Pięciobramkowe prowadzenie wprowadziło w ekipie gospodarzy pewne rozprężenie i brak koncetracji. Mimo tego strzelili jeszcze jedną bramkę w 72. minucie. Po tym golu Błękitni mocno rozkojarzli się sądząc, że mecz już wygrali. Tymczasem ekipa gości strzeliła kolejne dwie bramki: w 79. i 81. minucie, a strzelcem tych goli dla ekipy z Brzeziny był Andrzej Zięba. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa i brutalna, a sędzia pokazał w ciągu ostatnich pięciu minut aż trzy żółte kartki. Ostatnia bramka spotkania padła w 87. minucie i była przypieczętowaniem zwycięstwa Błękitnych. Dzięki temu zwycięstwu wrocławianie stali się wiceliderem tej grupy A klasy.

W następnym meczu drużyna z Jerzmanowa zagra w nowych strojach. Uroczyste przekazanie strojów i ich poświęcenie będzie miało miejsce 9 września 2010 r. w kościele na wrocławskim Jerzmanowie o godz. 16.