Facebook Google+ Twitter

Błękitnokrwiści i "Dziedzictwo". Nowa, IV część serii o wampirach

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-09-19 17:52

22 września 2010 w księgarniach pojawi się nowa książka Melissy de La Cruz. Czytelnicy po raz kolejny spotkają się z wampirami z Nowego Jorku. Wiele się dzieje, wiele wyjaśnia.

Błękitnokrwiści i "Dziedzictwo" / Fot. Wydawnictwo JaguarKontynuacja historii o wampirach z Nowego Jorku trafiła w moje ręce przedpremierowo, w Polsce książka ukaże się we środę 22 września. Czwarta już część serii o Błękitnokrwistych jest z pewnością wyczekiwana przez fanów twórczości de La Cruz. Tym bardziej, że trzecia powieść z cyklu zakończyła się bardzo dramatycznie, pozostawiając czytelnika w niepewności co do dalszych losów bohaterów. Masakra najważniejszych członków rady wampirów i walka z siłami Zła - to wszystko jest początkiem nowej wojny na Ziemi, która jest zagrożeniem nie tylko dla istnienia wampirów, ale też dla życia ludzi. Siły Zła budzą się i chcą przejąć władzę nad światem.

W najnowszej części serii autorka rozbudowała wątki miłosne, wyjaśniając znaczenie tajemniczej więzi pomiędzy bliźniętami Mimi - Aniołem Śmierci oraz Jackiem - Aniołem Zniszczenia. Porządek w świecie wampirów przestaje być przestrzegany, uczucia stają się ważniejsze od pradawnych reguł. Zarówno Mimi, jak i Jack, łamią odwieczne postanowienie o nierozerwalności więzi (nie są jednak pionierami ;), nie dla każdego z bliźniąt kończy się to szczęśliwie.

Trudny i właściwie nielegalny romans pomiędzy Jackiem, a półkrwi wampirem Schuyler van Alen, który został zerwany "z rozsądku", ponownie odżywa. Schuyler jest uwikłana jednak nie tylko w ten związek, dodatkowo budzą się w niej uczucia do człowieka, Olivera, jej najlepszego przyjaciela i powiernika. Bohaterka dowiaduje się także coraz więcej o swojej matce, by w końcu odzyskać ją i ponownie stracić. Schuyler otrzymuje też zadanie: poznaje tajemnicę o dziedzictwie van Allenów i musi podążyć nową drogą, by pomóc w ratowania świata wampirów.

Walka z siłami Zła jest o tyle trudna, że wieki spokojnej egzystencji "rozleniwiły" wampiry. Poświęcając się sztuce, szerzeniu piękna i eleganckiego stylu życia, zapomniały o dawnej wojnie. Zaniechano ćwiczeń i dbania o rozwijanie umiejętności walki. Odsuwano myśl o niebezpieczeństwie z obawy przed zmianą stylu życia. Przebudzenie się sił Zła nie jest nagłe, nie następuje bez poprzedzających złowrogich sygnałów, które jednak zostały zlekceważone. Dlatego walka jest tak trudna - wampiry są zaskoczone, ale nie dlatego, że nikt nie wiedział, ale dlatego że nikt nie chciał o zagrożeniu wiedzieć.

Gdy następuje kryzys w świecie wampirów, dotyka on także ludzi. Załamuje się gospodarka, następuje finansowy krach. Sztuka przestaje mieć wielkie znaczenie, wśród ludzi szerzy się uczucie niepokoju i strachu. Tak właśnie działają siły Zła, wzbudzając negatywne emocje, kierując innych do walki między sobą. Wśród ludzi zaczynają się konflikty, wśród wampirów - podziały. Jeśli bohaterowie nie zdołają powstrzymać Zła, znany od wieków świat upadnie pod naporem wrogich sił.

Koncepcja świata wampirów, które żyją świetle fleszy, w luksusie i wśród znanych osób, z każdym tomem staje się bardziej przejrzysta. Kolejne części serii stopniowo stają się przyjemniejsze do czytania, autorka odchodzi od, znanych zwłaszcza z pierwszej powieści z serii, opisów markowych ubrań, luksusowych gadżetów i drogich wnętrz. Rewelacje na temat kreacji od najdroższych projektantów ustępują miejsca pogłębionej analizie świata wampirów.

Błękitnokrwiści i "Dziedzictwo" / Fot. Wydawnictwo Jaguar
Przeczytanie książki z pewnością sprawi przyjemność, nie tylko fanom twórczości Melissy de La Cruz, czy fanom historii o wampirach. "Dziedzictwo" zachęca do poznania poprzednich części serii i może być dobrym sposobem na spędzenie kilku jesiennych wieczorów.

Oficjalna premiera IV tomu sagi "Dziedzictwo": 22 września 2010

Strona internetowa Wydawnictwa Jaguar: tutaj
Strona oficjalnego bloga serii Błękitnokrwiści: tutaj

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

FistaszekXD
  • FistaszekXD
  • 30.09.2010 17:31

Zamówiłam DZIEDZICTWO na empiku, ale jeszcze nie dotarło. Nie mogę się doczekać x) Aż mnie skręca!! Uwielbiam Melissę de la Cruz, ma naprwdę wielki talent!
Miło, że ktoś dał mi przedsmak tego co czeka na mnie w paczce gdzieś w empiku, a może już w poczcie... mmm... Dziękix)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.