Facebook Google+ Twitter

Blind Ego już niedługo w Polsce

Znana niemiecka grupa, grająca progresywnego rocka, 26 kwietnia odwiedzi Poznań i da jedyny koncert w naszym kraju. Występ ten będzie promować drugą płytę Blind Ego, zatytułowaną "Numb".

Kalle Wallner / Fot. Materiały prasoweNawet po zapoznaniu się z ich drugim wydawnictwem, Blind Ego pozostają zagadką. Czy Kalle Wallner jest geniuszem, który wykorzystuje zespół do wyrażenia swojej poetyckiej, acz nieposkromionej duszy, czy może jest zwykłym showmanem - rebeliantem łasym na pieniądze?

Spiritus movens całego przedsięwzięcia był wspomniany wcześniej Wallner, który odchodząc ze swojego starego zespołu RPWL postanowił stworzyć muzykę, która odpowiadałaby jego pomysłom. Tak powstał debiutancki "Mirror", który mógł być postrzegany jako album nagrany przez artystę dla samego siebie. Brzmiał, jakby gitarzysta próbował rozliczyć się z samym sobą i nie zważał na słuchaczy. Wyszło dziwnie.

"Numb"

Do współpracy nad nowym krążkiem zostały zaproszone prawdziwe gwiazdy: Iggor Cavalera (perkusja; eks-Sepultura, Mix Hell), Paul Wrightson (śpiew; Arena), Sebastian Harnack (gitara basowa; Sylvan), John Jowitt (gitara basowa; IQ), Michael Schwager (perkusja; Dreamscape), oraz kolega Wallnera z RPWL, Yogi Lang. Pomimo, że wszyscy mają inne spojrzenie na muzykę, udało im się stworzyć bardzo harmonijne oraz spójne dzieło.

Numb / Fot. Materiały prasoweNajwiększą zaletą ich drugiej płyty jest całkowicie odmienny, od poprzedniego wydawnictwa, charakter muzyczny. Zespół balansuje na granicy tradycyjnego rockowego brzmienia ("Seek"), psychodelicznych dźwięków gitar ("Death", "Change"), a rozrzewniających ballad, które udowadniają, że Wallner jest kimś więcej, niż zwykłym twórcą tekstów. Podczas przesłuchiwania "Numb" możemy odnieść wrażenie, że jest to pokręcona, ale też pouczająca podróż w głąb nas samych - począwszy od tytułów kolejnych kompozycji, które przedstawiają chwilowe stany emocjonalne, aż po teksty, które ukazują kontrasty świata przedstawionego na płycie.

Wallner w paru momentach bardzo zręcznie manipuluje, próbując przekonać słuchacza do prawdziwości tego świata i... udaje mu się to bezbłędnie, a podróż nie kończy się na jednym przesłuchaniu płyty.

"Numb" to bardzo ciekawa alternatywa dla każdego zmęczonego sztampowym rockowym graniem. Nawet pomimo wielu personalnych odniesień na krążku, których tropienie może zepsuć całą przyjemność ze słuchania.

Bilety na koncert Blind Ego w poznańskim klubie Blue Note nadal do kupienia. Przyjdź i przekonaj się kim jest tak naprawdę Kalle Wallner.

Oficjalna strona zespołu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.