Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23686 miejsce

Bliski Wschód: izraelskie czołgi wjadą do Strefy Gazy? Wideo

Nieustaje rakietowa ofensywa Hamasu. Tylko dziś na Izrael spadło ponad 60 pocisków. Tymczasem izraelska armia przygotowuje się do lądowej inwazji na Strefę Gazy.

Izrael zarządził mobilizację 16 tys. rezerwistów. Do granicy ze Strefą Gazy zmierzają kolumny izraelskich czołgów. / Fot. Amir Farshad Ebrahimi/Attribution-ShareAlike 2.0 Generic/flickr.comZaognia się konflikt na Bliskim Wschodzie. W nocy Siły Powietrzne Izraela przeprowadziły serię ataków na cele w Strefie Gazy. Zniszczeniu uległa m.in. siedziba palestyńskiego MSW oraz poligony Hamasu. Jak podaje telewizja CNN, nad palestyńskimi miastami unoszą się kłęby dymu.

W samym Tel-Avivie, pierwszy raz od 1990 roku, rozbrzmiały dziś syreny alarmowe. Jak poinformowało ministerstwo obrony Izraela, wszystkie bunkry w stolicy zostały otwarte.

Do tej pory odnotowano 20 ofiar, rozpoczętej w środę, izraelskiej ofensywy powietrznej na Strefę Gazy. Jak podają źródła palestyńskie, zabici to głównie cywile, w tym wiele kobiet i dzieci. Rany odniosło kolejne 150 osób. Izrael potwierdził dotychczas 3 ofiary śmiertelne wśród cywilów, rany odniosło także kilku izraelskich żołnierzy.

Kolejne ataki izraelskie na terytoria palestyńskie są odpowiedzią na ostrzał rakietowy prowadzony nieustannie przez bojówki Hamasu. Jak podał na Twitterze rzecznik prasowy izraelskiego resortu obrony, w ciągu dwóch ostatnich dni w stronę Izraela wystrzelono ponad 300 rakiet.

Czytaj też: Izrael wezwał USA do siłowego rozwiązania kwestii irańskiej


Izraelskie naloty są częścią operacji "Filar Obrony". Już w pierwszym jej dniu zginął szef zbrojnego ramienia Hamasu Ahmed al-Dżabari.

Osama Hamdan, jeden z liderów Hamasu, oświadczył, że Palestyna broni się przed działaniami Beniamina Netanjahu. Zdaniem Hamdana, izraelski premier chce wyłącznie zwiększyć poparcie społeczne dla swojego rządu przed zbliżającymi się w Izraelu wyborami parlamentarnymi.

Czołgi na granicy - Izrael planuje inwazję? Zobacz film kolejnej stronie --->


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Od Człowieka wiele zależy, jednak problem leży w tym, że cywilizacja rozwija się szybciej niż jego rozum.
Jak czas się będzie wypełniał? "Żywi będą zazdrościć umarłym? Bo żywego nie będzie miał kto pochować? Niestety. Wynalezione i utajnione bronie na to wskazują. Rakiety?! Tak, odgłos huku działa propagandowo i jest dobrym straszakiem.
Prawdziwe zagrożenie czai się i przychodzi w sposób najbardziej niespodziewany.
Bronie, których się nawet boją ich posiadacze, bo skrajnie działające i których działanie nie można do końca przewidzieć.
A polityka Netaniahu? Zbyt liberalna, prowadząca do katastrofy. Tam ani jedna rakieta nie powinna wpaść, bo cywile mieszkają. Dopuszcza do sytuacji w której ludzie muszą żyć w ciągłym strachy przed Hamasem i to cywile! A wojskowi wysokiego stopnia szkoleni od rykoszetów padają. Oczywiście nikt o niczym nic nie wie. Tak jak w Smoleńsku do dzisiaj nikt nie wie jaka przyczyna katastrofy. To jest technika XXI Wieku! A nade wszystko organizacja i kompetencja osób "kolesiów" na stanowiskach.
Jaki może być Armagedon?
Tego nikt nie może przewidzieć ale wyobrazić go sobie nie sposób.
Czy uda się wielkim politykom przeprowadzić ten "Świat" po linie na drugą stronę przepaści? Trudno powiedzieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz na uwadze Armagedon , wiem ze na pewno jeszcze nie czas musi coś jeszcze się wydarzyć a to możemy jeszcze zobaczyć i usłyszeć , ale musi się wypełnić czas. Tak tam się coś zaczyna dziać i słusznie .?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uwielbiam, jak w tego typu sytuacjach przedstawiciele wszystkich rządów zawsze "ubolewają" i "potępiają", udając obrzydliwie, że na arenie międzynarodowej altruizm gra jakąkolwiek rolę, a w rzeczywistości każdy już pewnie prowadzi zaawansowane obliczenia geopolityczne mające na celu analizę sytuacji i doprowadzenie do rozwiązania, które będzie najkorzystniejsze dla ich samych.

Mam cichą nadzieję, że zdążę zejść z tego świata, zanim najpotężniejsze jego kraje dojdą do jakże destruktywnego dla historii naszej cywilizacji wniosku, że "si vis pacem, para bellum".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.