Facebook Google+ Twitter

Bliski Wschód: wojna wkracza do sieci. Anonymous atakują Izrael

Nawet 9 tys. izraelskich stron internetowych mogło paść celem cybernetycznego ataku Anonymous. Hakerzy uderzyli zarówno w państwowe, jak i prywatne witryny. Wiele z nich wciąż nie działa.

 / Fot. EPA/ATEF SAFADIPodczas gdy izraelskie siły powietrzne przeprowadzają kolejne naloty na Strefę Gazy, Izrael sam stał się celem groźnego ataku.

Grupa "aktywistów internetowych", znana szerzej pod nazwą Anonymous, dokonała zmasowanego ataku hakerskiego na izraelskie strony internetowe, wyłączając m.in. witryny urzędów państwowych, mediów i przedsiębiorstw.

Czytaj też: Izrael ogłasza mobilizację, świat protestuje


Łupem hakerów padły loginy i hasła dostępu użytkowników różnych izraelskich serwisów. Duże szkody ponieść może Bank Jerozolimy, z którego serwerów skradziono ważne dane. Grupa Anonymous poinformowała na Twiterze, że udało jej się również skasować bazę danych izraelskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

Wierząc oświadczeniom hakerów rzekomo związanych z Anonymous, zainfekowanych zostało łącznie 9 tys. różnych serwisów internetowych.

Cybernetycznej wojnie wypowiedzianej Izraelowi przez grupę Anonymous nadano kryptonim "OpIsrael". Nie ma jednak pewności co do tego kto - i czy w ogóle - koordynuje ataki na izraelską sieć.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.