Facebook Google+ Twitter

„Bliskie spotkanie z technologią” na Uniwersytecie Łódzkim

1 grudnia na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się konferencja „Bliskie spotkanie z technologią – IT Academic Day”. Inicjatorem imprezy było Studenckie Centrum Informatyczne – grupa .Net.

Fragment plakatu zapowiadającego konferencję. / Fot. Materiał promocyjnyJako pierwszy głos zabrał opiekun SCI dr Ścibór Sobieski, który uzmysłowił zebranym, że rozpoczynająca się konferencja ma za zadanie m.in. połączyć naukę z biznesem np. zapoznać studentów z różnymi firmami i stosowanymi przez nie nowymi technologiami, co ułatwi młodym ludziom zaplanowanie życia zawodowego a firmom zdobycie cennych, bo odpowiednio wykształconych pracowników.

Rejestracja uczestników konferencji. / Fot. Mirosława KasowskaPlan spotkania obejmował sześć bloków tematycznych: Najpierw Eugeniusz Licznarowski z Microsoft Poland przedstawił obecne inicjatywy akademickie tej firmy. Jest to m.in. cykl konferencji naukowych w Polsce "It Academic Day", a ta która odbyła się 1 grudnia na była jedną z nich. Następnie ten sam prelegent omówił „Historię wstążki Microsoft Office 2007 – Innowacyjne podejście do projektowania aplikacji”, które polega na automatycznej zmianie interfejsu (widocznych opcji) na podstawie czynności użytkownika tak, by pojawiały się funkcje najbardziej przydatne w danym momencie.

Tymon Chmielewski i Leszek Sikorski z firmy K2 Internet. / Fot. Mirosława KasowskaDrugi temat brzmiał: „LINQ – Lekkie I Nietrudne Qlisy dostępu do danych”. Uczestników konferencji zapoznali z nim: Tymon Chmielewski i Leszek Sikorski z firmy K2 Internet. LINQ to zintegrowany język zapytań (ang. Language-Integrated Query). Jedną z najważniejszych cech tej technologii jest np. obiektowe podejście w aplikacjach do baz danych.

Podczas referatu Jakuba Szewczyka z firmy Teleca Poland. / Fot. Mirosława Kasowska Kolejnymi ekspertami byli: Jakub Szewczyk i Paweł Bicz z firmy Teleca Poland. Pierwszy wygłosił referat: „Testowanie – element kontroli jakości i podproces tworzenia oprogramowania”, podczas którego przekonywał studentów, że dział testowania wykonuje, wbrew stereotypom, ciekawą i niezbędną pracę. Drugi prelegent przedstawił temat: „Algorytmy przetwarzania obrazów mogą być ciekawe”. Zaprezentował na licznych ilustracjach matematyczny zarys i efekty działania metod przetwarzania obrazów.

Uczestnicy konferencji w czasie jednej z prelekcji. / Fot. Mirosława Kasowska Drugi przedstawiciel Microsoft Poland Robert Kwiatkowski wystąpił z referatem: „Architektura systemów Microsoft Windows Server (na podstawie Windows Server 2008)”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Globalizacyjne trendy gospodarki światowej, na uprzywilejowanej pozycji stawiają państwa dysponujące bogactwami naturalnymi.
Nasze zasoby są nader szczupłe. Dlatego autorytety z różnych dziedzin nauki uważają, że należy inwestować w wiedzę, w edukację; bo ten potencjał, może być naszym atutem w zderzeniu z procesami globalizacyjnymi.
+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.