Facebook Google+ Twitter

Blisko 20 tys. osób złożyło podania do NASA. Chcą zostać astronautami

NASA ogłosiła, że liczba chętnych, by zostać astronautą jest ogromna. Agencja przyjęła około 18300 aplikacji. To ponad dwukrotnie więcej niż rekordowe 8000 zgłoszeń w 1978 roku. Wtedy rozpoczynano eksploatację promów kosmicznych.

Szanse aby przywdziać skafander za kilkanaście milionów dolarów są znikome. Wybranych zostanie zaledwie ośmiu, maksymalnie czternastu Amerykanów. NASA ma zamiar uporać się z selekcją kandydatów w ciągu 18 miesięcy. Każdy z chętnych musi być obywatelem Stanów Zjednoczonych i legitymować się tytułem zawodowym w dziedzinie nauk ścisłych.

"Nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem, że tak wielu Amerykanów z różnych środowisk, chce osobiście przyczynić się do przetarcia szlaków w naszej podróży na Marsa" - oświadczył administrator NASA Charles Bolden, były dowódca w misjach STS-45 i STS-60.

Przyszli astronauci będą szkolić się w lotach do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w kapsułach załogowych, które opracowują SpaceX i Boeing. Będą też korzystać ze statku kosmicznego Orion, który umożliwia człowiekowi eksplorację głębokiej przestrzeni kosmicznej.

Dwumiesięczny okres dla składania aplikacji został zamknięty w czwartek.

'The Mercury Seven' - astronauci i model Atlas; dn. 12.07.1962. Przedni rząd, od l.: Gus Grissom, Scott Carpenter, Deke Slayton i Gordon Cooper. Z tyłu: Alan Shepard, Wally Schirra i John Glenn. / Fot. GeneralPattonPierwszy Amerykanin, którego wybrano do wypełniania misji astronauty, był członkiem grupy Siódemka Merkury (The Mercury Seven). Było to w 1959 roku i stanowiło początek pierwszego amerykańskiego programu załogowych lotów kosmicznych Mercury.


źródła: AP
NASA

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dlaczego znalazło się tylu chętnych,przecież to jest bilet tylko w jedną stronę ????

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.