Facebook Google+ Twitter

Blisko połowa Polaków obawia się utraty pracy

10 proc. pracowników ma pewność, że w ciągu roku straci pracę. Obawę z kolei wyraziło aż 40 proc. zatrudnionych. Niepokojące dane pochodzą z przeprowadzonego dla "Gazety Wyborczej" raportu "Polski Barometr Pracowniczy".

 / Fot. El mundo de LauraPonad 60 proc. osób zatrudnionych w telekomunikacji boi się utraty pracy

Według przeprowadzonego przez TNS Polska i Research.NK. badania największe obawy o utratę pracy mają osoby zatrudnione w telekomunikacji (61 proc.), mediach (54 proc.), usługach informatycznych (47 proc.) oraz finansach (46 proc.)

Dużo częściej o pracę boją się kobiety, niż mężczyźni, natomiast największy strach związany z utratą stanowiska pracy odnotowano w najmłodszych grupach wiekowych.

Bezrobocie wciąż na wysokim poziomie

Należy podkreślić, iż wskaźnik bezrobocia w Polsce utrzymuje się wciąż na wysokim poziomie - w czerwcu bez pracy pozostawało 13,2 proc. zdolnych do pracy Polaków (2,1 mln osób). Tak wysokiego bezrobocia na początku lata nie odnotowano od 2006 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Irlandzki sen Donalda hi hi hi hi w tym kraju to ludzie uwierzą we wszystko co nierealne przypomina mi sie sto milionów i druga Japonia Wałęsy teraz na te same fusy nabrali się młodsi obywatele na obietnice wysokich zarobków i inne bzdury PO, ludzie powinni zbojkotować wszelkie wybory żadna obecna partia nie gwarantuje uczciwości zbiorowa odpowiedzialność polityków daje im szerokie pole do oszukiwania wyborców

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego glosowaliście na Tuska. Sami jesteście sobie winni. Nie żal mi zwolenników Tuska za złe decyzje należy ponosić konsekwencje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.