Facebook Google+ Twitter

Bliskość w Olsztynie

Wernisaż wystawy pt. Bliskość, owoc wspólnego przedsięwzięcia znanych olsztyńskich artystów przyciągnął dziś tłumy do Galerii Stary Ratusz.

Wernisaż / Fot. Karolina MołdaOd dziś w olsztyńskiej Galerii Stary Ratusz można podziwiać wystawę zbiorową znanych olsztyńskich plastyków. Bliskość, nawiązując w tytule do wspólnego projektu artystycznego prezentuje kilkanaście wybranych prac autorów. W projekcie wzięli udział twórcy różnych pokoleń i o różnym dorobku artystycznym, m.in. Ewa Pohlke, Jarosław Puczel, Jurek Ruszczyński.
Nietypowa wystawa zbiorowa daje możliwość podziwiania różnorodności technicznej i artystycznej, od malarstwa olejnego po grafikę i rzeźbę oraz prace w batiku i elementy performance.

Jak mówią autorzy, idea wystawy narodziła się w ubiegłym roku. Olsztyńscy plastycy, znani nie tylko z działalności artystycznej ale i z aktywnego działania na rzecz kultury regionu, spotykali się przy okazji wystaw i wernisaży. Z kilku osób zrobiło się dziesięć. Nawiązaliśmy w ten sposób do tradycji wspólnych wystaw, jakie organizowaliśmy pod koniec lat 90. oraz do grupy artystycznej OKO, jaką kiedyś tworzyliśmy, wyjaśnia Iwona Bolińska-Walendziak, grafik, której znakiem firmowym jest trudna sztuka batiku - technika pomiędzy malarstwem a tkaniną.
Oryginalnie pomyślana wystawa zbiorowa jest wariacją na temat bliskości, spotkaniem różnych estetyk i artystycznej wrażliwości, katalogiem bogactwa emocji i przeżyć - od klaustrofobicznej ciasnoty u Iwony Bolińskiej-Walendziak, niepokojącej samotności u Jarosława Puczela po witalność bijącą z prac Jurka Ruszczyńskiego.
Prace olsztyńskich grafików i malarzy można obejrzeć do 3 lutego 2010 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.