Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

108591 miejsce

"Bliżej" w TVP Info. Pospieszalski o sześciolatkach wysyłanych do szkoły

Dziś o 22.30 w programie "Bliżej" w TVP INFO Jan Pospieszalski poruszy temat reformy MEN, w wyniku której sześciolatki musiałyby iść obowiązkowo do szkoły.

Jan Pospieszalski / Fot. Sławek/CC 2.0"Mimo że protest rodziców trwał już od 3 lat to właśnie w mijającym roku udało się zebrać 370 tysięcy podpisów, żeby zatrzymać szkodliwa reformę edukacji. Dziś w pokażemy w programie matki i ojców, którzy uwierzyli, że warto działać"- pisze dla "Gazety Polskiej Codziennie" i portalu wpolityce.pl gospodarz programu "Bliżej" Jan Pospieszalski. Jak zapowiada, w programie będzie rozmawiać z matkami i ojcami, którzy zaangażowali się w akcję "Ratuj maluchy".

Pospieszalski chwali w felietonie małżonków Karolinę i Tomasza Elbanowskich z Legionowa, którzy borykając się z kłopotami finansowymi, wychowują czwórkę małych dzieci. Elbanowscy kierowali ogólnopolską inicjatywą, m.in. zbierając 100 tys. podpisów obywateli, którzy nie zgadzali się z wprowadzanymi przez MEN zmianami.

"Uruchomiona lawina sprawiła, że rząd musiał wycofać złą reformę. W programie chcemy rozmawiać o tym, czy w kraju rządzonym przez partię, która ma w nazwie obywatelska, walka rodziców - obywateli o podmiotowość jest wygrana? Jak rząd potraktował dziś ten wielki ruch społeczny rodziców?"- zastanawia się Pospieszalski.

"Ratuj maluchy"(http://www.ratujmaluchy.pl), czyli ogólnopolska akcja rodziców, którzy walczą m.in. z przepełnionymi klasami, brakiem świetlic i szatni w szkołach, a przede wszystkim z reformą nakładającą od 2011 obowiązek edukacji na pięciolatki oraz czterolatki z końca roku.

Jan Pospieszalski, gospodarz programu "Bliżej", wcześniej był związany z TV PULS, gdzie prowadził "Studio Otwarte", a potem z TVP 1, gdzie od 2004 do lutego 2011 prowadził program publicystyczny "Warto rozmawiać". Publikuje na łamach "Rzeczpospolitej", "Przewodnika Katolickiego" i "Naszego Dziennika". Pospieszalski jest też muzykiem i reżyserem.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

chujznim
  • chujznim
  • 31.12.2011 16:22

Ten temat nie jest tematem dla Pospieszalskiego. Nawiasem, nie tylko ten temat. Faktem jest, że Jasio narobił bachorów jak głupi, lecz nie dowodzi to o jego wiedzy w tej sprawie. Każdy program to program z tendencyjnym doborem dyskutujących, tak by przewaga była po stronie skrajnej prawicy i podobnego motłochu. Zdumiewa mnie "dopuszczenie"do powrotu do tv tego wypiredka. To skandal !

Komentarz został ukrytyrozwiń
nat
  • nat
  • 31.12.2011 10:58

Od kilku lat studiuję kierunki pedag. i jeszcze NIE spotkałam wykładowcy, który byłby za posyłaniem 6-latków do szkoły... Czy to o czymś nie świadczy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Elżbieta Wasążnik
  • Elżbieta Wasążnik
  • 29.12.2011 23:21

Jestem nauczycielką, pracuję w szkole na wsi i u nas rodzice sami chcą posyłać sześciolatki do szkoły,
piewszoklasiści nie mają zadawanej pracy domowej, wszystkie zadania wykonujemy w szkole.
Mamy czas i na naukę i na zabawę. Wydawnicwto Nowa Era super dostosowało swoje podręczniki do nowej podstawy programowej. Nie ma czego się bać, dzieci w szkole się odnajdują.
Pozdrawiam,
Ela

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysztof
  • krzysztof
  • 29.12.2011 23:19

Jak widze Pana P, to wiem dlaczego nie płace abonamentu. Ostatnio we wszystkich mmediach publicznych ostra jazda na " Nie" wobec wszystkiego co robi rząd i samorzady. Załosne, szkoda słów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
123...
  • 123...
  • 29.12.2011 23:09

Boże - widzisz kretynów a nie grzmisz; w Legionowie mają boiska z butelkami. Cóż to za prymitywne środowisko. Profesor z Torunia to również dziwnie mało elokwentny "naukowiec". Żałosne . Judzić, siać i atakować. A mądralińskie małżeństwo to DNO pedagogiczne (kłótliwi, rozwrzeszczeni i w wiecznych pretensjach w stosunku do innych)...

Komentarz został ukrytyrozwiń
jur56
  • jur56
  • 29.12.2011 21:57

Żałosne , szkoda czasu na komentarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 29.12.2011 21:41

Janek Pospieszalski świetny dziennikarz i muzyk . A jego programy są naprawdę dobre!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kasiek
  • kasiek
  • 29.12.2011 21:31

Zimno mi się robi jak patrzę na pana J.P. I jestem załamana faktem, że uważa się edukację dzieci za zło konieczne. I to na antenie publicznej telewizji! znam sporo osób które szły do szkoły jako sześciolatki, nie mając dostosowanej podstawy programowej do swojego wieku. Teraz nauka w szkole wygląda jednak inaczej i na inne umiejętności kładzie się nacisk. Najbardziej wkurza mnie, że najwięcej do powiedzenia mają rodzice mieszkający w mieście, o dobrym statusie materialnym, którzy mogą zapewnić swoim dzieciom dobre przedszkola, dodatkowe atrakcyjne zajęcia itp. To jest czysty egoizm - warunki na wsiach, wśród ludzi ubogich i materialnie i często też intelektualnie szybka edukacja dziecka jest szansą na wyjście z zaklętego kręgu biedy. ech, jak zwykle medialne wojny, w których przegrani są Ci najbiedniejsi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lancet
  • lancet
  • 29.12.2011 21:02

Czy daje 200zł za udział w programie ? jak drzewiej bywało . Szkoda ,że polskie dzieci będą w tyle za Europą . W niektórych krajach chodzą już 5--cio latki .

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
  • gorol
  • 29.12.2011 21:02

a moze i na religie posylac dzieci w pozniejszym wieku.ideologie swiatopoglad seksuologie uczyc dziecko w wieku kiedy do tej wiedzy doroslo