Facebook Google+ Twitter

Bliźnięta syjamskie urodziły się w Warszawie. Dziś zostaną rozdzielone

W jednym z warszawskich szpitali na świat przyszły bliźnięta syjamskie. Janek i Dawid są zrośnięci brzuszkami, lecz posiadają własne narządy i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Wkrótce zostaną rozdzieleni.

W Warszawie urodziły się bliźnięta syjamskie / Fot. Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUMPoród nastąpił przez cesarskie cięcie, gdyż już na etapie prenatalnym stwierdzono nieprawidłowości ciąży. – Mamy taki problem, że mieszkamy za granicą. W badaniu na początku ciąży wyszło, ze jest coś nie tak, ale później nie udało nam się tego sprawdzić w Brazylii i dlatego przyjechaliśmy tutaj – mówiła Emilia Witkowska Nery, matka chłopców.

Badania wykazały, że chłopcy posiadają własne narządy, a zrośnięci są tylko tak zwaną pętlą jelitową. Wymaga ona chirurgicznego rozdzielenia.

– Dzieci urodziły się w dobrym stanie ogólnym, w 34. tygodniu ciąży. Więc są już wydolne oddechowo i krążeniowo. To, że są w dobrym stanie ogólnym dobrze rokuje – powiedział prof. Mirosław Wielgoś, z Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworoda WUM.

Po narodzinach dzieci zostały przewiezione do szpitala przy ulicy Marszałkowskiej. Tam zostanie przeprowadzony zabieg rozdzielenia chłopców. Operację poprowadzić ma profesor Andrzej Kamiński. Rodzice mają już 18-miesięcznego dziecko, na co dzień mieszkają w Brazylii, dokąd udadzą się ponownie, jak tylko będzie to możliwe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.