Facebook Google+ Twitter

Bloc Party, Public Enemy i Janelle Monae i inni na Openerze

Pierwszy weekend lipca warto będzie spędzić na Babich Dołach w Gdyni, gdzie jak co roku zjadą się gwiazdy największego formatu. Tym razem porcja ogłoszeń jest sowita i sam jej widok potrafi nasycić spragnionych muzyki.

 / Fot. Janelle, materiały prasoweBloc Party nad Wisłą rzadkością wielką już nie są - wystąpili kilka lat temu na Openerze, zaraz po wydaniu nieco słabszej niż debiut płyty "The Weekend", ale to wciąż jest taki zespół, który mocno wpisał się w pamięć dużej grupy słuchaczy muzyki indie. Mieli bardzo dobry start i w sumie niezależnie od artystycznych trudności zdobyli sobie sporą renomę, która do dziś, po kilku latach przerwy i milczenia, trzyma fanów w oczekiwaniu. Podobno od kilku miesięcy przygotowywany jest nowy materiał zespołu i po cichu liczę, że Bloc Party odbije się od dna, pokazując na Openerze formę z młodzieńczych początków. Tak czy inaczej, Kele Okereke na pewno wzbudzi w nas sentymenty tego koncertowego wieczora.

Janelle Monae obiecała rok temu przyjechać do Polski, ale w ostatniej chwili trasa ta została odwołana z powodów zdrowotnych o ile dobrze pamiętam. Organizatorzy Openera mają więc sporo szczęścia, bo ta osławiona autorka popowego dziełka "Archandroid" była bardzo oczekiwana przez szerokie rzeszy słuchaczy. Publika została przekupiona tym jednym posunięciem i daję głowę, będzie to energetyczny występ.

Public Enemy to taka legenda hip hopu, którą trudno krótko przedstawić. Trzydzieści lat na scenie przyniosło im niemałe sukcesy na polu walki o prawa człowieka i w artystycznym świecie. Są rozpoznawani i hołubieni na całym globie i bardzo dobrze jest mieć okazję, by w Polsce świętować początek ich czwartej dekady artystycznej działalności.

Gogol Bordello upodobali sobie Polskę jakieś 6 lat temu i od tej pory objechali chyba wszystkie poważniejsze festiwale i kluby w kraju. Przyszła pora i na Openera - znów trzeba przyznać, że jest to świetny chwyt marketingowy, bo ten słynący z fenomenalnych występów zespół cieszy się u nas ogromną popularnością.

Na koniec pozostaje jeszcze nieśmiertelna Kaśka Nosowska ze swoją obsypaną nagrodami i krytycznym zachwytem płytą z ubiegłego roku.

Do zobaczenia w Gdyni już 4 lipca.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.