Facebook Google+ Twitter

Blog Fm - policja, psie kupy i polska flaga

Od dłuższego czasu słucham mojego ulubionego radia Tok Fm, ale ku mojemu "zadowoleniu" co jakiś czas staje się ono bohaterem mediów. Powiało sensacją, bo czwartek w redakcji radia pojawiła się policja.

W redakcji radia pojawił się funkcjonariusz policji z prośbą o taśmę z nagrania audycji z marca br. Blog Fm, której bohaterami był znany rysownik "Przekroju" Marek Raczkowski i kontrowersyjna postać Jerzego Urbana. Program prowadził redaktor Jakub Janiszewski.

Tematem audycji były m in. granice wolności artystycznej, a goście rozmawiali o stołecznym projekcie walki z psimi kupami, czego przykładem jest plakat zachęcający do walki z polską "plagą" autorstwa Raczkowskiego. W pewnym momencie autor plakatu wspomniał o swoim projekcie, a konkretnie o tym, że wraz z artystką uczestniczącą w projekcie postanowili - uwaga: rozmieścić ok. 70 małych flag Polski w psich kupach. Po tych słowach odbyła się zabawna satyryczna dyskusja. Tymczasem do redakcji w trakcie audycji emitowanej na żywo, a także później, radiosłuchacze przysyłali maile ze słowami oburzenia i argumentacją, jakoby została zbeszczeszczona flaga państwowa – symbol narodowy. Jednocześnie rozdzwoniły sie telefony ze słowami krytyki.

Finał jest znany - 24 sierpnia wizyta policji i odbiór taśmy. Nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać, ale uroczo było posłuchać, jak redaktor naczelna na antenie serdecznie wita funkcjonariuszy i cóż - oddaje nagranie.
Co ciekawe, normalnie procedura wygląda tak, że taśma jest wysyłana do odpowiednich władz i nie odbywa się wszystko z taką pompą. Zresztą zapis audycji jest udostępniony publicznie dla każdego w internecie.
Sprawa jest śmieszna i straszna zarazem. A co najważniejsze, Marek Raczkowski zupełnie nie rozumie zajścia mówiąc, że oczywiście żaden takowy czyn nie miał miejsca, a całe stwierdzenie było jedynie prowokacją i miało zachęcić do dyskusji. Zaznaczył to na łamach "GW" i tu się zaczyna cała groteska.

Bo znów mamy do czynienia z aktywacją aparatu represji i zapowiedzią cenzury w stosunku do spraw błahych i opatrzonych poprawką satyryczną. Rozegrał się kolejny odcinek pt. "zniewaga głowy państwa" ( i to również na falach Tok Fm- "ulubionego" zresztą przez KRRiT ), "kartofla" czy "najpopularniejszego dziś bezdomnego". Czekamy na kolejne - i to nie zawsze z opóźnionym zapłonem. Bo przecież władza nie śpi.
A radio Tok Fm cały czas dzielnie walczy i co tu dużo mówić podśmiewa się z nadmiernej gorliwości cenzorów.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

kuurek_m
  • kuurek_m
  • 28.08.2006 08:35

Zgadzam sie z Tobą Adriano w zupełności. Społeczność radia zawsze nawzajem się wspiera hehee i dobrze. (No może nie w każdej sprawie, ale tu nie ma raczej o czym dyskutować). Co do psich odchodów chciałabym aby każdy myślał i robił tak jak Ty, ale w Warszawie to raczej niemożliwe.Hmm przynajmniej jest (poniekąd żałosny) temat będący już niemal "wizytówką" Polski, bo przeciez nie tylko o W-wę tutaj chodzi....pozdrawiam tropicieli absurdów...

Komentarz został ukrytyrozwiń
anonim
  • anonim
  • 27.08.2006 10:35

Tak więc "psia kupa" stała się sławna! Policja zamiast łapać przestępców bawi się w cenzorów. Sprawa psiej kupy powinien zająć się prokurator, Są Rejonowy, a później jeszcze przyjdą odwołania. Słowem mnóstwo ludzi będzie mieć zajęcie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też słucham Tok.fm, ale chyba nie mamy sie co martwić o Kube, bo wczoraj po Let's toku mówił, że czuje się bardzo podbudowany opiniami niektórych dzwoniącyh i gg-ujących:d Co mnie ujęło - że dzwoniły równiez starsze osoby, które mówiły, że w raze czego będą stały ramię w ramię z nim. A co do kupy: może to nie było smaczne, bo nie lubie dowcipów o odchodach, aczkolwiek bardziej nie lubię psej kupy na środku chodnika. Ja z moim psem lece daleko, w szczere pole, a gdybym mieszkała w taki miejscu, że nie miałabym tej możliwości, to sprzątałabym po nim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.