Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7407 miejsce

Blog o niczym został wybrany Blogiem roku 2006 w Onet.pl

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-02-02 23:00

O plebiscycie Blog Roku 2006 trąbiono na Onecie już od jakiegoś czasu. Z niepokojem czekałem na wynik konkursu. Chciałem zobaczyć, kto najciekawiej przekazuje swoje myśli. Jestem zdegustowany wyborem jury.

screen / Fot.
Blog roku 2006 w Onet.pl wygrał pamiętnik pod tytułem
"Angel in red"
. Od razu wszedłem na stronę, aby się z nim zapoznać. Pomyślałem, że musi to być szczególny rodzaj pamiętnika, skoro zdobył uznanie m. in. Marcina Mellera, Grzegorza Miecugowa czy Beaty Pawlikowskiej. Jestem bardzo zdegustowany ich wyborem.


Najgorsze jest to, że nie mogę nigdzie doszukać się uzasadnienia. Dlatego na własną rękę postanowiłem poszukać odpowiedzi przegrzebując notki z
blond-bond.blog.onet.pl
Jedyne co zauważyłem na nagrodzonym blogu, to słowotok autorki. Opisuje wszystko milionami słów. Trudno
doszukać się tu jakiegokolwiek przekazu. Choć autorka pisze o swoim życiu, to można stwierdzić, że jest to blog o niczym. Nic specjalnego.Moda na pisanie blogów przeżywa drugą młodość. Internetowe pamiętniki piszą znani politycy, co czasami wywołuje awantury (chociażby ostatni wpis posłanki Joanny Senyszyn - red.) Piszą też zwykli ludzie w różnym wieku. Od starszych do bardzo młodych. Na wielu można znaleźć wartościowe informacje. Jednak jeżeli, któryś z blogów jest nagradzany wycieczką do Chin (główna nagroda bloga roku 2006 -red.)
to powinien być w pewien sposób wyjątkowy. Chyba że nazwiemy wyjątkowym słowotok autorki zwycięskiego bloga.Podobno o gustach się nie dyskutuje. Jednak dla jury konkursu chyba tego poczucia gustu zabrakło. Można mieć tylko nadzieję, że blog roku 2007 wygra ktoś, kogo wpisami będzie można się zachwycać w nieskończoność.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Zaciekawiona nagrodą i tym artykułem udałam się w wirtualną podróż i lekturę.... Cóż... Przypomniała mi się gdy na studiach (kulturoznawczych) student zapytał profesora o co właściwie chodzi w tym "de gustibus non est disputandum". "Jedni lubią czytać książki a inni jak im z gęby śmierdzi" - otrzymał odpowiedź. Jak widać w szacownym jury zebrali się wielbiciele ... o podobnych gustach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.02.2007 00:20

ja nie zgłaszałem nic swojego, bo miałem niejasne przeczucia, czym trąci cały ten konkurs... jak wszystkie polskie

Komentarz został ukrytyrozwiń

No właśnie, ktoś napisał: nie wiem co prezentowały inne zgłoszone blogi. A może były gorsze? A idę o zakład, że pewnie były. Bo pewnie zgłaszał każdy kto założył bloga. Dlaczego wygrał blog tejże pani? Z mojego punktu widzenia wynika to z prostej rzeczy. Blog w pierwotnym założeniu to pamiętnik. A pamiętnik to właśnie takie zapiski o wszystkim i o niczym. Po prostu tenże blog najbardziej mi przypomina taki właśnie pamiętnik. A to że słowotok? Polemizowałbym, ja tam bardzo dużo o autorce w tych słowach i między wierszami wyczytałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam swoją hipotezę. Jako że w kategorii blog polityczny wygrał niepoprawny politycznie blog Adama Haribu, może zapadła decyzja o samozniszczeniu reputacji konkursu onetu. To, że Grzegorz Miecugow nie przyszedł na galę chyba świadczy, że organizatorzy konkursu są mocno skonfudowani.
Ktoś ma inny pomysł?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Blog jest fatalny... fakt

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też nie rozumiem, dlaczego wygral ten blog. Denerwuje mnie też haslo Onetu, reklamujące tego bloga jako "najlepszego bloga w polskim internecie". Jest to samo w sobie bez sensu - ten konkurs byl przeznaczony wylacznie dla blogow onetowych.

Z drugiej strony, nie mam pojecia co prezentowaly soba inne zgloszone do konkursu blogi. Weszlam tylko na ten zwycieski, z czystej ciekawosci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może na decyzje "jury" wpłynął cytat: " A piekło zabiorę ze sobą. Do nieba.." - bardzo ładny...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.