Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6037 miejsce

Blog Roku 2011 - jak zachęcić czytelników do oddania głosu?

Współautorzy: Alicja Pływaczyk

W styczniu już po raz siódmy wystartował konkurs na najlepsze polskie blogi. Aktualnie trwa jego drugi etap - nominowanie blogów. Głosują internauci, warto więc pomyśleć o ciekawej promocji swojego bloga.

 / Fot. Onet.plZgodnie z zasadami konkursu, zgłosić można było każdego polskojęzycznego bloga, niezależnie na jakiej platformie się bloguje.

I etap konkursu - zgłaszanie blogów - zakończył się 12 stycznia. Dziś już wiemy, że łącznie zgłosiło się 3610 blogów w 10. kategoriach. Największą konkurencję mają blogi zgłoszone w kategorii "Moje zainteresowania i pasje". Najmniej blogów zgłosiło się w kategorii "Absurdalne i offowe". Niemniej jednak, niezależnie od rozmiaru konkurencji, warto pomyśleć, jak zachęcić czytelników do oddania głosu. Na tym etapie konkursu wszystko zależy bowiem od internautów.

Blog Roku 2011 / Fot. Beata RymarzZasady głosowania są proste. Wystarczy wysłać sms na nr 7122 w treści wpisując unikalny numer znajdujący się obok bloga. Głosować można w każdej kategorii, zgodnie z zasadą, że na jednego, konkretnego bloga z jednego numeru telefonu można oddać jeden głos. Koszt sms to 1,23 PLN brutto. Dochód z SMS'ów zostanie przekazany na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. Głosowanie w tym etapie konkursu trwa do 19 stycznia. Wyniki będą aktualizowane dwa razy w ciągu doby - o 24. i 12.

Jak się wypromować?


Podstawa to Facebook - linki na swojej tablicy i udostępnianie wśród znajomych jest szansą na zebranie większej liczby głosów. Dodatkowo możemy utworzyć publiczne wydarzenie zachęcające do głosowania

Wyślij 1 sms'a! "Świat mamy" startuje w konkursie na Blog Roku :) Zagłosuj!

Mamalandia na Bloga Roku 2011

Blog Roku 2011

Szufflandia. Blog Roku 2011

Blog Roku 2011 ma również Fan Page na Facebooku. Tablica strony to idealne miejsce na reklamę swojego bloga.

Blog Roku 2011

Bardzo popularną reklamą od kilku edycji jest wstawianie specjalnych grafik na swoim blogu. Reklama to podstawa. Największe efekty przynosi oczywiście najciekawsza, najzabawniejsza, a nawet szokująca.

Galeria edycji 2009
Galeria edycji 2010

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

tzFFLFXZEWdAbJVHuG
  • tzFFLFXZEWdAbJVHuG
  • 20.02.2012 09:51

Nie mozna tzwroyc dla okresu 3 lat - 2007-2010 (nie ma istotnosci statystycznej), mozna dla 79 lat (jest istotnosc statystyczna) - wczoraj nie mialem jeszcze wszystkich danych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzialam i szczerze powiem, że mi ten pomysł z konkursem jakoś nie bardzo pasuje. Zaradna Mama i tak ma jedne z początkowych miejsc... a konkurs to wg mnie werbowanie na siłę, a to chyba nie o to chodzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
też mama
  • też mama
  • 15.01.2012 21:35

Od wielu miesięcy czytam bloga http://zaradna-mama.pl/ i chętnie oddałam głos. Jest też konkurs zorganizowany przez autorkę, więc wysyłając sms ma się fun i możliwość wygrania nagród. Fajny pomysł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
amelia
  • amelia
  • 14.01.2012 23:54

Wzięłam udział w konkursie po raz drugi, rok temu byłam zadowolona, w tym roku to jakaś żenada, mam 20 pewnych oddanych głosów bo sama je wysłałam od znajomych a rankingu dalej mam tak jakby tylko 5 osób osób oddało głosy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dugi
  • dugi
  • 14.01.2012 17:39

MonitorPolski, no i koło niego zawsze się kręci kilku ciekawych człowieków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie lubię konkursów, kojarzą mi się z "wyścigiem szczurów". Wyjątkiem jest konkurs fotograficzny na "W24", gdzie chętnie uczestniczę. Żadnych SMS-ów i wyścigów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.