Facebook Google+ Twitter

Bloger broni okładki tabloidu. Wcześniej nazwał dziennikarzy szmatami

Znany bloger Kominek potrafi zaskakiwać. W poniedziałek, po próbie samobójczej pułkownika Mikołaja Przybyła, nazwał dziennikarzy szmatami. Dziś wystąpił w obronie "Super Expressu", który na okładce umieścił niskich lotów fotomontaż, pokazujący prokuratura, który strzela sobie w policzek.

 / Fot. "Super Express""Święte oburzenie" Kominka przyniosło mu kilkadziesiąt tysięcy odsłon i mnóstwo "lajków" na Facebooku. Wynika z tego, że warto było zareagować emocjonalnie, bo dało to wymierne korzyści, z czego Kominek najpewniej zdawał sobie sprawę publikując swój tekst.

W najnowszym swoim wpisie Kominek staje po drugiej stronie barykady. Już nie ubolewa nad niskim poziomem moralnym dziennikarzy, ale wyraża opinię, że pułkownik Przybył sam prosił się o taką, a nie inną okładkę w "Super Expressie". Bloger idzie dalej i z wysokości swojego "urzędu" ogłosił, że prokurator sprzedał mediom prawo do prywatności i swoją śmierć. "No to dziś dostał to, na co sobie zasłużył" - kończy zatroskany Kominek.

Powyższa zmiana stanowiska blogera nie dziwi. Wiele razy prowokował swoimi wpisami. 6 października ogłosił np. że polscy blogerzy popierają PiS, w lipcu stwierdził, że "Kaczyński [dąży] jednak po trupach do celu". W przebłyskach swej głębokiej publicystyki, raczył też obwieścić, że "hieny krążą nad Lepperem".

Czytaj także: Dziennikarze to szmaty - twierdzi bloger po próbie samobójczej prokuratora


Czy warto oburzać się na Kominka? Zapewne nie. Bloger znalazł swoją niszę, robi świetny biznes. Nie należy go jednak również traktować zbyt poważnie, szczególnie w kategorii wyroczni moralnej. Biorąc pod uwagę przywołane wyżej przykłady, można zastanawiać się jedynie czy Kominek ma prawo nazywać dziennikarzy szmatami?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

ZOMO
  • ZOMO
  • 13.01.2012 17:43

@Marek Chorążewicz
Zapytam Pana dlaczego ludzie o Niemenie mówili wspaniały kompozytor i wokalista.
Więc niech Pan sam sobie odpowie teraz czemu ludzie używają takich słów w ocenie lekarzy.
O każdym tak się mówi jak na to zasłużył sobie swoją pracą, zachowaniem, postawą.
A teraz amen.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro, nie tylko język ewoluował, ale również obyczaje i postrzeganie świata.

Jeszcze niedawno, zawód lekarza był postrzegany w Polsce jako szlachetny i pożyteczny. Natomiast teraz, do opisu tego środowiska, ma zastosowanie taka sama argumentacja jak wobec dziennikarzy.
Zastanawia mnie ten fakt. Co się takiego stało w naszym wspaniałym kraju, że kilkadziesiąt tysięcy ludzi jest tak źle postrzeganych? Przecież lekarze nie pochodzą z Marsa, tylko wywodzą się z jednostek należących do tego społeczeństwa. Dziś takie określenia jak konowały, wydrwigrosze, święte krowy, łapówkarze (tak można jeszcze długo wymieniać) są na porządku dziennym. Stały się tak powszechne, że nawet tego w cudzysłów już nie trzeba brać.
Gdy przegląda się komentarze, artykuły blogerów, tabloidy - rzeczywiście medyk, jak dziennikarz, jawi się taką hieną, która żeruje na chorych, bo przecież zdrowi mu zarobić nie dadzą.

Podsumowując, te wszelkie granice zostały przekroczone w różnych miejscach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
BRK
  • BRK
  • 11.01.2012 18:36

Chyba nie gazetą się zajęto lecz Panem Blogerem KOMINKIEM.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież to jest gazeta z wiadomościami typu: "pijana krowa pogryzła rolnika" - po co się w ogóle nią zajmować?

Komentarz został ukrytyrozwiń
BRK
  • BRK
  • 11.01.2012 18:01

Od początku uważam, że dziennikarze wchodząc w prywatną sferę przekraczają pewne granice. W tym przypadku , gdy płk. wyprosiłą wszystkich, w samotności usiłował targnąć się na życie, to robiąc z tego prywatnego zdarzenia reportaż na żywo popłenili gruby nietakt.
Jednak nazywanie kogoś szmatami jest bardzo niegrzeczne. Nazywanie hienami ? hmm. jest dość obiegową przenośnią, jednak wydaje mi się iż nie jest tak obraźliwa i poniżająca jak "szmata"- > dno moralne.. No, ale ja się nie znam, Język ewoluował, więc mogę się mylić.

Poza tym, ów kontrowersyjny bloger zmienił zdanie. To mu wolno. A nawet sam fakt zdolności zmiany zdania jest pochlebny, podobno tylko krowa zdania nie potrafi zmienić. ;)

Ów bloger Kominek sam zachowuje się tak jak Ci o których pisze.
A może ja już nie rozumiem po polsku ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paweł Kozłowski
  • Paweł Kozłowski
  • 11.01.2012 16:42

jak można w ogóle pisać o takim brukowcu jakim jest SE?
Nie ma ważniejszych wiadomości?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.