Facebook Google+ Twitter

Bloger rzuca wyzwanie sondażowniom. "Mam dość"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-04-15 21:22

Poeta i bloger Władysław Kisieliczyn rzuca wyzwanie sondażowniom. Będzie przeprowadzał własne prognozy wyborczej i jest pewien lepszych rezultatów niż renomowane pracownie. - Zobaczymy czyje wyniki będą trafniejsze w wyborach! - mówi

"Mam dość" - tak zatytułowany artykuł opublikował na swoim blogu poeta i bloger zarazem Władysław Kisieliczyn. Jak sam pisze sprzeciwia się rozwarstwieniu w poszczególnych sondażach i przytacza tutaj przykłady, sondaż CBOS i Millward Brown opublikowany tego samego, 10 kwietnia br. Oto najbardziej skrajne wyniki tych sondaży: Prawo i Sprawiedliwość – 29% (MB) i 21% (CBOS) oraz Twój Ruch – 7% (MB) i 1% (CBOS).

- Rozumiem, gdy w sondażach kilku pracowni różnice dla poszczególnych formacji wynoszą te 1-3 p.p., ale 6, czy 8 punktów procentowych?! - oburza się bloger. Nie można odmówić mu tego, że wyraża pogląd większości obywateli w Polsce, którzy od dawna zwracają uwagę na mijanie się ze sobą sondaży. - Czy to manipulacja sondażowni, czy brak ekspertów i nieudolność w przeprowadzaniu takich badań? - pyta. Prawdą jest, że to Kisieliczyn jest pierwszą osobą publiczną, która tak wyraźnie wykrzyczała sprzeciw wobec polityki prowadzonej przez instytuty badań społecznych. Sam jest pewien, że jego prognozy bardziej pokryją się z wynikami majowych eurowyborów, niż miałyby to zrobić "renomowane" i "znane" sondażownie w Polsce.

Obecnie Władysław Kisieliczyn jest w fazie zbieranie osób, które miałyby mu pomagać w przeprowadzaniu prognoz. Nie znana jest jak na razie nazwa nowego tworu, choć przecieki ze środowiska Kisieliczyna mówią o nazwie "Grupa Prognoz Wyborczych" i "Niezależne Prognozy Wyborcze". - Wszystko jak na razie jest konsultowane, sami nie znamy jeszcze pełnej nazwy jaką będziemy się posługiwać, choć mogę powiedzieć, że te dwie nazwy padły w kuluarach - mówi jeden z współpracowników Kisieliczyna chcący zachować anonimowość.

Całość wpisu na blogu Władysława Kisieliczyna
(abda .)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

dobre

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.