Facebook Google+ Twitter

Blogerzy i vlogerzy na fali

13 i 14 października odbył się w Gdańsku Blog Forum Gdańsk 2012. 23 października w Szczecinie odbyło się seminarium z udziałem ogólnopolskich i szczecińskich blogerów.

W pierwszym rządzie, prelegenci seminarium / Fot. Andrzej SadowskiSeminarium odbyło się 23 października o godz. 17.30 w Multikinie, widownię stanowili w większości uczestnicy konkursu na redaktora bloga o Szczecinie Szczecin Aloud. W większości, bo ze względu na zainteresowanie seminarium, spotkanie zostało także otwarte dla mieszkańców Szczecina. Uczestnicy seminarium mieli okazję poznać tajniki blogowania zarówno pod kątem pozyskiwania zawartości bloga, relacji z fanami, jak i technicznego aspektu prowadzenia bloga.

Uczestnicy seminarium / Fot. Andrzej SadowskiPrelekcje rozpoczęli szczecińscy blogerzy: Grzegorz Kluczyński, twórca „Szczecin nie jest wioską z tramwajami”, który o swoim blogu powiedział: Jest to projekt niekomercyjny, pasjonacki i jego głównym celem jest przede wszystkim budowanie pozytywnego wizerunku Szczecina, który niestety często jest określany przez licznych malkontentów mianem “wioski z tramwajami”.

Kolejnym prelegentem był Paweł Krzych twórca Szczecinblog.pl, który każdego miesiąca odwiedza ponad 70 tys. użytkowników. Paweł Krzych powiedział, że nawet jeśli autorowi bloga coś się nie podoba, jest zdania, że należy szukać wyjścia z sytuacji, proponować rozwiązania, które można wdrożyć.

Przerwa podczas seminarium / Fot. Andrzej SadowskiPo krótkiej przerwie wystąpili twórcy wiedebloga maturatobzdura.tv. Program tworzą autorzy z Gdańska Kuba Jankowski i Piotr Dybski (uczestnicy Blog Forum Gdańsk 2012), trzeciego z autorów Adama Drzewieckiego nie było na seminarium. Kuba Jankowski przybliżył uczestnikom kulisy powstawania odcinków Matura To Bzdura. Poinformował, że program ma ponad 126 tysięcy fanów na facebooku, 150 tysięcy subskrybentów na YouTube, a każdy odcinek ogląda średnio 200 tys. osób. Piotr Dybski (Dyziak) skoncentrował się na przekazaniu informacji o montażu odcinków, o przygotowaniu i dystrybucji wideoblogów.

Kolejną prelekcje wygłosił Tomek Tomczyk (uczestnik Blog Forum Gdańsk 2012) / Kominek – „król blogerów”, twórca serwisu o kilkudziesięciotysięcznej oglądalności. Jak sam powiedział, znany jest z tego, że wszystko wie najlepiej i do wszystkiego ma jakiś stosunek. Najstarszy jego blog to Kominek.in, na którym poruszał tematykę psychologii, emocji, społeczności, relacji damsko-męskich. Najmłodszy z jego blogów to Kominek.es, na którym porusza szeroko pojętą tematykę stylu życia – od mody i trendów, przez podróże, na zdrowiu i gotowaniu kończąc.

Ostatnią prelekcję wygłosił Przemek Głowa, przewodnik miejski, który o mieście mówił trochę z innej perspektywy: niezwykłych miejsc, odkrywania smaków i tajemnic miasta, stylu życia mieszkańców, oryginalnych inicjatywach i wydarzeniach.

Każdy z prelegentów odpowiadał na dociekliwe pytania uczestników, m/in Grzegorz Kluczyński zapytany o ochronę wizerunku, stwierdził, że jeżeli na zdjęciu są powyżej 3 osoby to nie trzeba ich zgody na rozpowszechnianie wizerunku? Z kolei Kuba Jankowski zdradził, że ich i większości blogerów widownia i czytelnicy to osoby w wieku 14 – 26 lat, co narzuca stosowną tematykę, m/in stosunków damsko-męskich. Tomek Tomczyk, stwierdził, że nie rozumie dlaczego wśród najlepszych blogerów brakuje pań, gdyż to właśnie one potrafiły by najlepiej przekazać emocje, opinie, nie wspominając o tym że przyjemniej było by na nie popatrzeć.
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

A gdzie twoje zdjęcia z seminarium. Redakcja ci wykadrowała, abyś nie reklamował blogerów?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już tylko niespełna 120 tys. odsłon.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Andrzej Sadowski, Zbigniew Kostka - redakcja zwraca materiał wówczas, gdy nie spełnia podstawowych kryteriów tekstu dziennikarskiego. Może to dotyczyć różnych aspektów: warstwy językowej, merytorycznej itp. Tym różnimy się od innych serwisów, że zwracamy uwagę na to, by publikowane teksty były jak najlepsze. Jeżeli autor uważa, że tekst jest wspaniały pomimo naszych uwag, publikujemy go w profilu - zawsze istnieje więc wybór. Niczego nie wymuszamy, jeżeli nie dochodzi od złamania regulaminu

Komentarz został ukrytyrozwiń

A więc redakcja wymusza ujęcie swojego zdania a nie opinii opisywanych prelegentów, w artykułach DO. Ciekawe!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pomyliłem się, zostało 121,5 tys. odsłon (do 1 mln).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zatwierdzenie artykułu, czy galerii wymaga od DO coraz więcej samozaparcia, bo redakcja coraz częściej wybrzydza i co rusz zwraca artykuł: a to, że opisując jakieś wydarzenie, podajemy nazwiska czy nazwy blogerów i ich blogów, co redakcja uważa za ich reklamę „panie Andrzeju, nie bardzo rozumiem, dlaczego mamy reklamować poszczególne blogi”, a to nie podoba się że używamy często tego samego słowa (które właściwie nie ma synonimów, a synonim pasuje do tekstu jak wół do karety), a to „wymienianie wystąpień wszystkich prelegentów jest nie ciekawe”, a to brakuje zgody osób ujętych na zdjęciu na rozpowszechnianie wizerunku, nawet kiedy osoba stanowi jedynie szczegół całości, takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza. Gdy przedstawiamy opinie prelegentów, redakcja ma inne zdanie: „w czołówce blogerów są kobiety, to błędne założenie”, więc co DO ma napisać w artykule, opinie opisywanego prelegenta, czy opinie redakcji?. DO poprawiają teksty i z oryginalnych ciekawych tekstów zostają „szkielety tekstu”, często wtedy już kompletnie niezrozumiałe, więc redakcja nie może ich już zatwierdzić (nie wiadomo o co chodziło autorowi, bo oryginalny tekst, jest już nie do poznania), tylko moderuje. O ile jest to jeszcze choć trochę zrozumiałe w wypadku artykułów, to moderowanie galerii jest już całkiem niezrozumiałe. Jest to odczucie nie tylko moje, ale i całej mojej rodziny, dlatego pomału wygaszamy, pisanie tekstów do link załączając jeszcze od czasu do czasu „moderowane” galerie, bo mamy „chorobliwą” ambicję aby uzyskać wspólnie 1 mln odsłon (brakuje ok. 21,5 tys).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Konkurs na redaktora bloga Szczecin Aloud trwa. Do dzisiaj!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Konkurs na redaktora bloga Szczecin Aloud trwa. Do dzisiaj 24 października prace konkursowe w formie tekstu, zdjęcia lub filmu w jednej z trzech wybranych kategorii: Kultura i Wydarzenia, Lifestyle i Szczecin Nieznany, można przesyłać na adres blog@szczecin.eu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobacz artykuł: Ekspansja blogerów i vlogerów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.