Facebook Google+ Twitter

Blogi internetowe czyli niebezpieczny pamiętnik

Coraz częściej w sieci spotkamy się z blogami. Możemy na nich umieszczać przeróżne rzeczy od obrazków, opowiadań, recenzji aż po pamiętniki. A wszystko bez trudu zobaczą miliony ludzi na całym świecie.

Ostatnio przez przypadek trafiłam na bloga pewnej nastolatki. Dziewczyna pisała coś w rodzaju dziennika. Codziennie wchodziła i dodawała kolejne rozdziały. Coraz bardziej zatracała się w wirtualnym świecie. Jak sama stwierdziła przestała spotykać się z przyjaciółmi, a całe jej życie wypełniał internet. Należy jednak przyznać że miała talent, bogate słownictwo, wyobraźnię jednak nie wykorzystała jej dostatecznie ograniczając się jedynie do opisywania własnego dnia na blogu.

Zaraz po skończeniu czytania nasunęło mi się pytanie. Warto? Ostatni rozdział dziewczyny był zarówno pożegnaniem. Pożegnaniem z blisko 20 tysiącami obserwatorów. Jednak nie były to dobrowolnie wypowiedziane słowa. Przez 4 lata dzień w dzień przesiadywała przed ekranem komputera, aż w końcu popadła w nałóg, możliwy do wyleczenia tylko przez terapię. Wiec czy warto? Warto poświecić drogocenny czas na tak błahe marnowanie czasu. Głosy są podzielone. Z jednej strony umożliwia nam to swobodny kontakt ze światem a z drugiej tak naprawdę prawie każdy może przeczytać nasze myśli i wykorzystać je do nieznanych nam celów.

Moim zdaniem trzeba znaleźć tzw. "złoty środek", czyli pewnego rodzaju równowagę. Jeśli zakładacie bloga nie należy podawać dokładnych danych, nabrać do tego zdrowego dystansu i żyć nadal nie dając się porwać w wir wirtualnych "przyjaciół".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Chyba właśnie o to chodzi. Ludzie boją się mówić o tym uzależnieniu bo uważają że to nie problem. A to błąd. ! :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry temat, dobry tekst a cisza pod nim jakaś taka... Czyżby trafiło w czuły punkt ;p ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy tekst.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.