Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13417 miejsce

Błogosławiony bogacz - rekolekcje dla ludzi biznesu

Chrześcijanie mają pełne prawo zdobywać majątek, a Kościół zawsze wspierał wolną przedsiębiorczość – te prawdy przypomniał i solidnie uzasadnił charyzmatyczny mówca, o. Fabian Błaszkiewicz SJ.

Słuchaczami byli ludzie biznesu (135 osób), którzy przyjechali na rekolekcje wielkopostne do Gródka nad Dunajcem. Odbyły się one w dniach od 11 do 13 marca 2011 r. i zostały zorganizowane przez Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent".

o. Fabian Błaszkiewicz SJ o pieniądzach / Fot. Przemysław KrólRekolekcje poprowadził o. Fabian - pisarz, rekolekcjonista, ekspert w dziedzinie rozwoju osobistego, motywacji i osiągania sukcesów. Duszpasterz młodzieży, artystów i biznesmenów. Założyciel wspólnoty Magis w Nowym Sączu. Muzyk, performer.

W rekolekcjach uczestniczyło 135 przedsiębiorców. / Fot. Przemysław KrólW porywających konferencjach (trwały do 2 godzin!) uzasadnił, czym różni się bogacz błogosławiony od bogacza przeklętego. Problem nie leży w posiadaniu majątku, lecz jego używaniu. Ukazywał fascynujące prawdy dotyczące biznesu, które można odczytać z Pisma Świętego. Zdobywanie majątku i właściwe używanie pieniędzy przybliża do Boga i jest praktycznym wyrazem miłości.

Bogacz przeklęty - komentarz do Księgi Syracha
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

 Jerzy Ostowski
  • Jerzy Ostowski
  • 27.03.2011 23:25

Zacytuję Pani Lucynie (wpis 24.03.2011 19:40 ) jedno zadnie z tych rekolekcji ...'' ostry nóż doskonale kroi chleb ale można się nim też pokaleczyć, nie chodzi więc o to, żeby go tępić lecz o to by umieć się nim dobrze poługiwać''... pozdrawiam Panią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba ludzi a szczególnie ludzi biznesu nie trzeba zachęcać do zdobywania majątku, zajmują się tym przecież i tak od rana do wieczora, lepiej gdy duchowny zwraca uwagę na potrzeby duchowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kyloo
  • Kyloo
  • 20.03.2011 18:44

A przeczytałem też drugi Twój wpis i mnie zainspirował

Szukanie przekrętów, drugiego dna, bocznych furtek, to przypadłość ogólnoludzka, znajdziesz ją wszędzie, bo człowiek z natury nie ma wytrwałości aby iść drogą prostą i prawą.

M. in. z powodu dobrego nauczania o pieniądzu, jego sile kuszenia i zwodzenia na manowce.

KK nie musi się kreować na stróża moralności, bo nim jest :) ale tylko w odniesieniu do nauczania, praktyka jest różna, tak jak różni są ludzie, znajdziesz świętego poganina (świętego w swoim życiu) oraz jeszcze (a możliwe że nigdy) nie świętego wierzącego. Każdy odpowiada za swoje czyny i albo są one budujące albo gorszące.

Istniej coś takiego jak pouczenie (nie mylić z atakowaniem czy oskarżaniem) grzesznika, najpierw samemu, potem ze świadkiem, potem z autorytetem - przełożonym.
Dobra praktyka tylko kto z niej korzysta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kyloo
  • Kyloo
  • 20.03.2011 18:31

A no widzisz Ratomirze, właściwe używanie pieniędzy, to właściwe używanie pieniędzy,
Według własnej wiedzy i zgodnie ze swoim sumieniem i sercem, nie wiem czemu włączył Ci się automat że na tace? :)

Trzeba słuchać i czytać ze zrozumieniem, bez domysłów i podtekstów, bo w tym wychodzą nasze skrzywienia czy wypaczenia.

Znam gości którzy robią dobrą robotę i tym daję na tacę, bo wiem że warto. Ale jeśli bym ich nie znał, to znam też inne sposoby właściwego użycia pieniędzy. I tyle :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

...Ale mimo wszystko to ja przeproszę, że nie cechuje mnie bezgraniczny brak krytycyzmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie no - zawsze jak nie dadzą dostatecznie wiele na tace, to np. sami wezmą z naszych podatków np. na budowę tzw. Świątyni Opatrzności Bożej. ;)
A przy okazji - nie mowie tu zasadniczo o chrześcijanach czy nawet katolikach (bo ludzie są różni nawet w śród pogan, dla których dodatkowo dobro i zło jest relatywne) tylko o KK, który kreując się na stróża moralności i mający świecić przykładem, był przy tym był wolny od przekrętów, to zapewne nie musiałbym być nudny... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
znudzona
  • znudzona
  • 15.03.2011 13:36

> Czyli najlepiej ofiarowanie na tace? ;)

robisz się już nudny w tych atakach. Wiem, wiem poganie = dobrzy, chrześcijanie (a zwłaszcza "katole") = źli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

> Zdobywanie majątku i właściwe używanie pieniędzy

Czyli najlepiej ofiarowanie na tace? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Wróbel
  • Jerzy Wróbel
  • 15.03.2011 10:46

Duży plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.