Facebook Google+ Twitter

Blogowanie w Polsce i na Świecie

Nagły skok użytkowników zarabiających w internecie nie pojawił się i wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, Niemiec czy Anglii, lecz także w Polsce. Coraz więcej polaków "rzuca" pracę "fizyczną" na pracę w internecie.

Nagły skok użytkowników zarabiających w internecie nie pojawił się i wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, Niemiec czy Anglii, lecz także w Polsce. Coraz więcej polaków "rzuca" pracę "fizyczną" na pracę w internecie. Większość polaków jednak dalej uważa, że zarabianie na blogowaniu i utrzymywaniu się z tego jest niemożliwe i traci się tylko na to czas. Jest to smutne, ale po nie kąt okazuje się prawdą - tylko 15% blogów, które istnieją zarabiają, w tym tylko 32% blogerów potrafi się z tego utrzymać (>1500zł).

Przedstawię wam teraz statystyki zarobków przez blogerów w Stanach Zjednoczonych:

52% - >1000 $ rocznie
20% - 1000-5000 $ rocznie
10% - 5000-10000 $ rocznie
7% - 10000-30000 $ rocznie
6% - 30000-100000 $ rocznie
4% - 100000< $ rocznie

Są to zarobki bardzo ogólne i dotyczą one mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Ludzie bardziej wtajemniczeni wiedzą, że tacy ludzie głównie zarabiają na reklamach, a w Polsce stawki za nie są bardzo małe, są mniej więcej 2/3 razy niższe niż w krajach Angielskich i zachodniej Europy. Reklamodawcy dalej nie chcą zmieniać źródła rozpowszechniania swoich treści, gdzie w internecie są one od 1,2 do 1,7 razy tańsze. Zakładając ,że reklamodawca płaci 100tys. zł za reklamę, inwestując te pieniądze na stronach popularniejszych blogerów zaoszczędziłby:


120% - 100000 zł
100% - y
x= (100% x 100000zł) : 120%
x= ok. 83tys zł

Dokładnie reklamodawca zaoszczędziłby ponad 15/16 tys. zł, nie uwzględniając tematyki reklam. Zależy to także od sposobu przekazywaniu reklam - słowny, czy graficzny. Popularny Polski bloger Michał Szafrański na swoim blogu - jakoszczedzacpieniadze.pl zarabia parędziesiąt tysięcy miesięcznie. Spokojnie, to jest kwota brutto, musi jeszcze opłacić domenę swoich stron i reklamy, jednak spokojnie zostaje mu w kieszeni parę tysięcy, które i tak musi odkładać, bo nie wiadomo, czy za miesiąc liczba użytkowników, a tym samym liczba kliknięć nie zmniejszy się i dochód będzie równy, albo mniejszy od wydatków. Dlatego, że Michał udostępnia wydatki i zarobki na swojej stronie, wiemy że zdarzyło mu się to nie raz, a domenę blogów i żywność nie opłaca się like'ami na YouTube czy Facebook'u.


Ja jednak myślę, że reklamodawcy zmienią zdanie na temat publikowania swoich treści na popularniejszych blogach, a i twórcy tych blogów i stron będą mieli lepsze korzyści ze swojej pracy. Ja natomiast odsyłam was do mojego bloga, w którym opisuje nowe gadżety komputerowe. Pozdrawiam.

Mój Blog: jaitechnologia.blogspot.com
Blog Michała: jakoszczedzacpieniadze.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

/... w Polsce stawki za nie są bardzo małe, są mniej więcej 2/3 razy niższe niż w krajach Angielskich.../

Do tych zabawnych słupków z obliczeniami, które tak nawiasem mówiąc wykonuje się natychmiast "w głowie", dorzucę jeszcze jeden:

2 razy mniej = x/2
"2/3 razy mniejsze" = 3/2x

Takie "zmniejszenie" - podoba mi się ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.