Facebook Google+ Twitter

Blogowe teorie Marka Migalskiego

Politolog, eurodeputowany PiS przyłączył się do chóru obrońców krzyża spod Pałacu Prezydenckiego. Jego teorie jak zwykle mają mało wspólnego z rzeczywistością, ale w ramach ciekawostki warto się nad nimi pochylić.

Marek Migalski / Fot. stvPrezydent-elekt Bronisław Komorowski zapowiedział, że krzyż zostanie przeniesiony w inne miejsce. Harcerze, którzy po smoleńskiej katastrofie postawili krzyż pod Pałacem Prezydenckim, też uważają, że nie jest to dla niego najlepsze miejsce.

Co tam jednak harcerze, co prezydent-elekt, co tam oddzielenie państwa i Kościoła, co tam Konkordat, co Konstytucja - Migalski wie swoje. Jego zdaniem próba usunięcia krzyża to "świadomy zabieg wyczyszczenia pamięci Polaków ze wspomnienia o Lechu Kaczyńskim, to celowa próba demitologizacji tego polityka, to w pełni kontrolowana wojna o umysły wyborców".
To od końca:

1. Nie ma wojny o umysły wyborców, wykonywane są jedynie starania o trzymanie się zasady świeckości państwa. Miejsce urzędowania prezydenta nie powinno być jednocześnie miejscem kultu. Katastrofę można upamiętnić, na pewno trzeba to zrobić na jej miejscu. Warto przypomnieć, że samolot nie rozbił się na Krakowskim Przedmieściu.

2. Nie ma próby demitologizacji zmarłego prezydenta, bo nie ma jego mitu. To, że zginął w katastrofie, podobnie jak kilkadziesiąt innych osób z różnych ugrupowań politycznych (nie tylko z PiS, jak próbuje się Polakom wmówić), nie tworzy mitu Kaczyńskiego. Na ocenę jego prezydentury przyjdzie jeszcze czas.

3. Wyczyszczenie pamięci Polaków ze wspomnienia o zmarłym prezydencie z pewnością jeszcze długo się nie uda, o to Migalski martwić się nie musi.

Na końcu Migalski stwierdza, że to "zabicie mitu i pamięci o tragicznie zmarłym prezydencie ma poprzedzać anihilację całego PiS". Pozostaje wierzyć, że przewidując koniec PiS europoseł się nie myli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (166):

Sortuj komentarze:

Młodzież jest zróżnicowana, panie Janie tak jak zresztą wszyscy ludzie. Jedni budują inni dewastują. Każda zgrup zrobiła to co chciała. Krzyż dla jednych powinen stać na tym dla innych na innyym miejscu. Znalęźli się też obrońcy owego krzyża pod Pałacem Prezydenckim, którzy być może w swoim zadufaniu uważają się za bohaterów, a gruncie rzeczy psują wizerunek Polski na arenie międzynarodowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jan , no i pełnej demokracji , od której możemy dostać czkawki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto,a ja właśnie kończę reportaż filmowy o pewnej wiejskie nauczycielce która potrafiła zmobilizować wiele środowisk by odbudować zdewastowany i zrujnowany kościół ewangelicki w którym obecnie jest dolnośląskie sanktuarium ekumeniczne. "Chcieć - to móc". Nie wystarczy krytykować - trzeba samemu pokazać. Kto tą młodzieżą się dziś interesuję, pomaga im. Nauczyliśmy się tylko krytykować,oskarżać.
Myśmy-Pani Marto - mieli jednak ciekawszą (przynajmniej ja) młodość i dziś nie chciałbym być w "skórze" młodych i pokonywać to wszystko co im zgotowali rządzący, oczywiście poza obietnicami o cudach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"W tym samym obszarze działań, można umieścić decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który bez żadnych zapowiedzi rozpoczął spis powszechny wszystkich Internautów w Polsce. Do 11 czerwca br. tzw. providerzy Internetu zobowiązani zostali do przekazania danych wszystkich swoich abonentów. Jak informuje UKE oficjalnym powodem ma być „rozpoczęcie procesu analiz lokalnych rynków usług dostępu szerokopasmowego do Internetu”. Nie mamy żadnej pewności, że dane te nie zostaną wykorzystane przez służby podległe rządzącym i nie posłużą do inwigilacji lub represji wobec użytkowników Internetu. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że ten obszar aktywności obywatelskiej zdaje się stanowić ostatni bastion, niedostępny dla wpływów oficjalnej propagandy".

http://cogito.salon24.pl/208590,polska-za-zamknietymi-oczami

Pozostaje wierzyć, że zarówno autor powyższego cytatu się myli, jak i Migalski co do anihilacji PiS-u.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To może jeszcze prościej. Tam gdzie wisi godło, poprzestańmy na nim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo, miała Pani szczęście nie widzieć w szkołach krzyży, bo na szczęście nie ma obowiązku ich wieszania. Zależy to od dyrektorów. Przykład obywatelki Włoch, do którego odwoływał się wcześniej p. Witold, jest inny. Tam, od czasów Mussoliniego był ustawowy nakaz wieszania i przeciwko temu - zwycięsko - protestowała kobieta. Moim zdaniem konieczne jest pójście krok dalej i ustanowienie zakazu wieszania ich w publicznych placówkach oświatowych. Jeśli katolickie szkoły prywatne mają taką chęć - nie powinno się im tego zabraniać, bo obecność krzyża wynika z nazwy. Jak ktoś do takiej szkoły posyła swoją pociechę, to na pewno nie będzie zdziwiony obecnością symbolu religijnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę poczytać i obejrzeć zdjęcia:
http://eksploratorzy.com.pl/viewtopic.php?f=84&t=2524
Przekopany cmentarz, zdewastowany kościół, zniszczone krzyże. I nie jest to dzieło zlaicyzowanej młodzieży:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jan pięknie to napisałeś. O ile pamiętam ( w szkole nie pracuje od lat) to duży wpływ na to czy w salach lekcyjnych będą wisiały symbole religijne i czy lekcje religii odbywać się będą w szkole, mieli rodzice. Nie przypominam sobie żeby w szkołach , w których się uczyłam a później uczyłam wisiały krzyże , ale też nie przypominam sobie ich "tępienia" . Tępić powinniśmy agresywne, chamskie komentarze, ( od niektórych robi się niedobrze) to i krzyże nie będą rozdmuchanym problemem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Janie, w mojej (byłej już) szkole także od wielu lat istnieje tradycja chodzenia z młodzieżą na miejscowy cmentarz (m.in. na grób patrona szkoły), tyle że nie w ramach godzin wychowawczych, bo 45 minut to za mało.
Za swój osobisty wkład w kształtowanie postaw młodych ludzi uważam przede wszystkim wieloletnią działalność instruktora ZHP, ponieważ poświęcałam na nią swój prywatny czas.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem Kaczyński tak się na tym krzyżu przejedzie, że z całego elektoratu zostanie mu jeno zdjęcie brata z małżonką!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.