Facebook Google+ Twitter

Blogujesz? Możesz wydać własną książkę

Wielu z nas prowadzi internetowy pamiętnik – blog, w którym zamieszcza swoje utwory: wiersze, opowiadania a nawet fragmenty całych powieści. Do nich wszystkich adresowany jest konkurs na Literacki Blog Roku 2009.

 / Fot. wydawcaWikipedia podaje, że w polskim internecie mamy 2,84 mln blogów. Istotą bloga jest jednak ciągłość, zatem aktywnych blogów mamy nie więcej niż 300 tysięcy, niektórzy zaś twierdzą, że nawet 3 razy mniej. Z tego tylko część dotyczy literatury.

Na ogół jednak blogowaniem zajmują się osoby o pewnym zacięciu literackim, oczywiście z różnym stopniem intensywności. Dla zdecydowanej większości, blogowanie jest pewną formą obcowania ze słowem pisanym w sensie terapeutycznym, ale są i tacy, którzy mają ambicje by coś, kiedyś wydać…

Serwis Allegro.pl, wydawnictwo MG (prowadzone przez byłą wiceprezes oficyny Prószyński i S-ka) oraz wortal literacki Granice.pl zorganizowały dla tych osób konkurs. Zatem setki pisarzy, domorosłych pisarzy i tych którzy o pisarstwie marzą otrzymali szansę.

Na zdjęciu: pisarz Robert Silverberg / Fot. PAPUdział w konkursie jest bezpłatny a gra warta świeczki: główna nagroda to szansa na opublikowanie własnej, debiutanckiej książki, oprócz tego wyróżnienia zostaną nagrodzone zestawami do 25 książek wydawnictwa MG.

Warunki są proste. Blog ma mieć charakter literacki i jego autor misi mieć konto na allegro.pl.

W konkursie zostaną nagrodzone najlepsze blogi poświęconych literaturze, książkom i lub zawierające literacką twórczość własną autorów. Jury do 7 października wybierze „Literacki blog roku” a internauci będą od 30 września do 31 października 2009 glosować na własnego faworyta.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (4):

Sortuj komentarze:

Wydać – nie wydrukować. To nie to samo. Reszty tłumaczyć chyba nie muszę. Bo byłoby o wydawnictwach, dystrybutorach, hurtowniach i honorariach. A nie o drukarce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I tam. Wydrukować sobie swój blog to nic takiego. Skoro teraz można ze swoich zdjęć zrobić książkę to wydrukować sobie swoje teksty z bloga. Hih. No ja już niektóre swoje teksty m. in z w24 mam podrukowane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Blog Mattki Polki też ma być przerobiony na książkę ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.