Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24534 miejsce

Blok na Bródnie jako pomnik Jezusa. Warszawa niczym Świebodzin?

Znany polski artysta Paweł Althamer jest pomysłodawcą przerobienia jednego z bródnowskich budynków mieszkalnych na gigantyczny pomnik Jezusa. Niecodziennej koncepcji z entuzjazmem kibicują seniorzy z Bródna.

 / Fot. Watrez (pomnik Jezusa Króla)/printscreen google maps (budynek przy Chodeckiej 10)O pomyśle polskiego rzeźbiarza poinformował portal targówek.info. Według koncepcji Althamera blok mieszkalny przy Chodeckiej 10, przy skrzyżowaniu z Kondratowicza, miałby zamienić się w gigantyczny pomnik Jezusa. Wstępny projekt zakłada, że na dachu wieżowca ma się pojawić 5-metrowa głowa Chrystusa, która wraz z bryłą budynku będzie tworzyć całą postać. Po obu stronach wieżowca wyłaniałyby się ręce, natomiast na elewacji namalowano by szaty. Całość ma przedstawiać Jezusa spoglądającego na Park Bródnowski. Dodatkowo rzeźba ma być podświetlana nocą.

Niczym Chrystus Król w Świebodzinie
Paweł Althamer przyznaje, że jego inspiracją był 36-metrowy pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie. Podczas spotkania Zarządu Związku Emerytów i Rencistów z Targówka, artysta przedstawił swój pomysł, namalował szkic pomnika oraz opowiedział o ogólnej koncepcji. Po obejrzeniu filmiku ze spotkania, dostępnym na YouTube, można wywnioskować, że projekt ma spore poparcie wśród seniorów. Pomnik, jeśli powstanie, będzie niższy od rzeźby w Świebodzinie o ok. 6 metrów.

Na początku test próbny
Mimo przychylnej oceny pomysłu rzeźbiarza ze strony emerytów, nie wiadomo, czy na zainstalowanie rzeźby zgodzi się spółdzielnia. Nieznane jest również zdanie reszty mieszkańców dzielnicy. Paweł Althamer zaproponował więc, aby emeryci zapytali o opinie sąsiadów. Pomnik stanąłby na początek na próbę, czyli na okres 30 dni. Potem, o jego dalszych losach zdecydowaliby mieszkańcy dzielnicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zastanawiam się właśnie, co takiego musiało się zdarzyć, aby znany i uznany, awangardowy artysta wchodził na chama w to polskie, żałosne, katolicko-pogańskie lizusostwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od pobożności do śmieszności .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Religijnie robi się na Bródnie. Niedawno anioł stanął.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.