Facebook Google+ Twitter

Blok Tymoszenko chce 3. tury wyborów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-16 21:11

Blok premier Ukrainy Julii Tymoszenko domaga się przeprowadzenia trzeciej tury wyborów prezydenckich. Takie żądanie znalazło się w pozwie złożonym do Wyższego Sądu Administracyjnego.

Zdaniem ugrupowania pani premier, w ostatnim momencie na listy głosujących wpisano prawie 300 tysięcy osób więcej niż zapisanych w Państwowym Rejestrze Wyborców. Blok Julii Tymoszenko twierdzi, że najwięcej takich przypadków było w regionach, gdzie Wiktor Janukowycz ma najwięcej zwolenników: na południu i wschodzie Ukrainy.

Oprócz tego, ugrupowanie premier zarzuca Centralnej Komisji Wyborczej niezgodne z prawem zmiany do ordynacji, które pozwalały na głosowanie w domu bez odpowiednich dokumentów lekarskich. Blok Julii Tymoszenko wskazuje także na masowe przywożenie głosujących do lokali wyborczych.

Tymczasem Rada Najwyższa ustaliła już, że zaprzysiężenie Wiktora Janukowycza ma się odbyć 25 lutego. W parlamencie trwają też dyskusje na temat nowej koalicji. Blok Julii Tymoszenko stara się przeciągnąć na swoją stronę Naszą Ukrainę Wiktora Juszczenki oferując ugrupowaniu stanowiska w rządzie. Głosy tego ugrupowania są też potrzebne Partii Regionów do ewentualnego powołania nowej koalicji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.