Facebook Google+ Twitter

Blokada konta za preferencje seksualne

W internecie aż huczy po kolejnym przypadku blokady konta użytkowniczki usługi Xbox Live z powodu jej orientacji seksualnej. Czy Microsoft stanął po niewłaściwej stronie?

Sonda

Czy Microsoft postąpił słusznie blokując konto?

Przypadki blokad kont z dziwnych powodów miały już miejsce w przeszłości. Najgłośniej było o użytkownikach theGAYERgamer i RichardGaywood, których konta w usłudze Live zostały usunięte. Powodem było pojawienie się słowa "gay" (ang. gej) w nazwie. Co ciekawe w drugim przypadku właściciel podał po prostu swoje prawdziwe imię i nazwisko.

Podobna sytuacja miał znów miejsce. Tym razem zablokowano konto niejakiej Teresy, która w opisie podała, że jest lesbijką. W liście do serwisu Consumerist kobieta przyznała, że była szykanowana przez graczy w kilku grach. Chcieli pozbyć się jej w obronie moralności swoich dzieci. Informacje dotarły do Microsoftu, a ten zablokował konto użytkowniczki, tłumacząc swoją decyzję publikacją treści obraźliwych dla innych graczy.

Jak do tej pory Microsoft nie opublikował jeszcze oficjalnego komentarza w kwestii. Więcej podobnych wiadomości znajdziecie na blogu GRRR.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+) Szkoda, że w XXI w. takie rzeczy się jeszcze zdarzają

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.