Facebook Google+ Twitter

Blokada na szambach w Białymstoku odwieszona

Władze miasta mają ambitny plan zagospodarowania terenów dwóch przyszłych dużych osiedli, które nazywane są rozwojowymi. Nie ma jednak na nich prawa budowy szamb przy własnych domach mieszkalnych. Ale chwilowo prawo to zostało zawieszone.

Białystok ma poważne problemy z kanalizacją miejską. W niektórych rejonach są używane tzw. szamba, które zastępują kanalizację. Ale są też miejsca budowy domów mieszkalnych, które nie mają miejskiej kanalizacji, a na szamba przydomowe nie ma zgody. Dotychczas nie było takiej zgody Rady Miasta na osiedlach Jaroszówka i Bagnówka. Deweloper, który stawiał tam domy i sprzedawał mieszkania, nie dbał o infrastrukturę komunalną. Nie musiał. W planie zagospodarowania przestrzennego brakowało zapisu o konieczności przyłączania domów do kanalizacji. Teraz to się zmieni. Na niedawnej komisji zagospodarowania przestrzennego Rady Miasta radni zgodzili się – czytamy w bialystok.gazeta.pl: "na czasowe lokowanie tu zbiorników szczelnych - szamb".

Dotychczasowy absurdalny przepis, obowiązujący na osiedlu Jaroszówka i Bagnówka, powodował, że osoba mająca prywatną (wykupioną) posesję, nie miała prawa wybudować na niej szamba. Mimo starań wielu osób, ba nawet szerokiej batalii o szamba – nie było szans zwycięstwa. Radni byli nieugięci. W końcu ugięli się, ale tylko czasowo, jak wynika z przebiegu obrad komisji RM. Ostatecznie członkowie komisji Rady Miasta, przyjęli plan z poprawką dopuszczającą budowę przy domach jednorodzinnych szamb, do czasu ułożenia na Bagnówce sieci kanalizacji miejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.