Facebook Google+ Twitter

Blokady torów w Białogardzie i Krakowie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-18 22:07

Związki zawodowe działające w Polskich Kolejach Państwowych zapowiedziały na jutro blokady torów w Białogardzie i Krakowie.

Sekcja Krajowa NSZZ Solidarność oraz Federacja Związków Zawodowych Pracowników PKP zamierzają przeprowadzić blokady w związku z planowaną zmianą przepisów o uprawnieniach emerytalnych.

W Białogardzie blokada ma być zorganizowana w godzinach od 7.00 do 11.00. W Krakowie natomiast w godzinach 9.00-11.00.

Organizatorzy akcji ostrzegają, że pociągi kursujące przez te węzły mogą być opóźnione o kilka godzin. Szczegółowe informacje na temat kursowania pociągów i opóźnień można znaleźć pod numerami infolinii (22) 511 60 03 oraz (22), (42) 94 36 i na stronie internetowej www.pkp.pl.

W czasie akcji pociągi będą kierowane na trasy omijające blokady, dodatkowo zorganizowany będzie autobusowy transport zastępczy.

Pasażerowie, którzy w wyniku blokad utracą swoje połączenie, będą mogli bez żadnych dodatkowych opłat skorzystać z innego pociągu. Będą mogli też zwrócić bilet bez dodatkowych potrąceń.

Na blokady nie zgadza się zarząd PKP. Jego zdaniem akcja strajkowa będzie niezgodna z prawem i uderzy w klientów, przewoźników, pasażerów i kontrahentów towarowych. Szacuje, że kilkugodzinne blokad przyniosą straty rzędu kilkuset tysięcy złotych. Dodatkowo zarząd PKP zapowiedział, że organizatorzy akcji muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami, które moga być wobec nich wyciągnięte.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.