Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29548 miejsce

Blue October - Approaching Normal

Kiedy ponad rok temu basista Matt Noveskey mówił, że zespół szykuje się na podbój świata, nie wiedział, że jego słowa mogą być prorocze - najnowsza płyta Blue October powinna okazać się czarnym koniem w muzyce rockowej 2009 roku

Approaching Normal / Fot. Okładka płytyChociaż zespół, założony został już w 1995 roku, to na komercyjny sukces członkom jego składu przyszło czekać aż jedenaście lat - wtedy dopiero, ze swą piątą płytą, zatytułowaną "Foiled", zaczęli się pojawiać u Jimmiego Kimmela i koncertować z Roling Stones. W 2008 roku wokalista Justin Furstenfeld wziął udział w serii spotkań wraz ze Stephenie Meyer, autorką serii "Zmierzch", która otwarcie przyznała że to właśnie ich muzyka wywarła duży wpływ na jej twórczość.

Piąty studyjny album Blue October rozpoczyna ekscentryczny "Weight of the World", aby gładko przejść do "Say It", który śmiało może czuć się następcą tak niesamowitego utworu jakim był "Calling You" z albumu "History for Sale". Następuje później seria sześciu doskonale wykonanych kawałków, po czym pojawia się wyraźnie słabszy "Jump Rope" - ktokolwiek zdecydował się umieścić ten kawałek na tak dobrej, lirycznej płycie powinien pokutować. I do końca znów jest dobrze, więc słuchacz zapomina o małym muzycznym zgrzycie.

Bardzo klimatyczne okazują się również wplecione ze smakiem partie skrzypiec, altówki i mandoliny zakończone najczęściej podnoszącym tempo głosem wokalisty. Justin Furstenfeld ma bardzo ciekawą barwę głosu, można powiedzieć że unikatową, jeśli popatrzymy na artystów, którzy taki wokal zyskują tylko po całonocnych imprezach. I to właśnie wokalista buduje cały album tekstami piosenek, które często starają się opowiadać pewną historię i zakończyć ją czymś, co możemy nazwać "muzycznym morałem".

- Poprzedni album świetnie poradził sobie w Stanach, ale nie mieliśmy okazji zawojować Europy - mówi Matt Noveskey. Po wydaniu tej płyty europejska scena muzyczna powinna przywitać ich z otwartymi rękami i przeprosić za niedocenienie ich wcześniejszych dokonań. Album od 24 marca dostępny jest w sklepach oraz za pośrednictwem iTunes.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.