Facebook Google+ Twitter

Blues Express rozpoczyna muzyczną podróż. Na scenie pojawią się zespoły z Argentyny, Czech i Niemiec

Zespoły z Polski, a także z Argentyny, Czech i Niemiec zagrają podczas rozpoczynającego się w piątek 23. Blues Expressu. Pierwszy dzień festiwalu przyniesie zaplanowany na cztery godziny koncert na deptaku na ulicy Śródmiejskiej w Pile. Zagrają Blueset i Riders z Polski oraz The Double Vision z Niemiec.

 / Fot. Waldemar Wylegalski/Polska PressW sobotę natomiast, w samo południe na Dworcu Letnim w Poznaniu rozpocznie się koncert zespołu Nadmiar. O godzinie 13.15 bluesowa ciuchcia wyruszy w stronę Zakrzewa. Pojedzie przez Rogoźno, Chodzież, Piłę, Krajenkę, Złotów i dotrze do Zakrzewa. W każdej z tych miejscowości przewidziano koncerty na tamtejszych dworcach.

W Rogoźnie zagra zespół Riders, w Chodzieży słuchać będziemy grupy Jaromi zez Ekom, w Pile zabrzmi East Eart Band, w Krajence usłyszeć będzie można Adam Bartoś Blues Band, w Złotowie zaplanowano koncert zespołu Hot Lips, a w Zakrzewie przywitają podróżnych Blues Express dźwięki grupy Side Road. Muzyka wykonywana spontanicznie przez fanów bluesa dobiegać będzie również z wnętrza pociągu.

Kulminacyjnym punktem imprezy jak co roku będzie koncert nad Jeziorem Proboszczowskim w Zakrzewie. Potrwa do godziny 19.30 do 4 rano. Podczas nocy bluesowej słuchać będziemy zespołów Blues Flowers, Kraków Street Band, JJ Band, Zgredybillies oraz Blues Menu. Nie zabraknie gości zagranicznych - Electric Lady, czyli Terezy Hrubanovej z Czech oraz blues rockowego duetu Demian Band z Argentyny.

Program 10 lipca - Koncert na Deptaku (uł. Śródmiejska) w Pile. Zagrają Blueset Riders i Double Vision godz. 18.30 11 lipca - koncert zespołu Nadmiar. Dworzec Letni godz. 12 wyjazd Blues Expressu do Zakrzewa godzina 13.15 - Rogoźno 14.05-14.5S gra zespół Riders - Chodzież 15.24-16.44 gra Jaromi zez Ekom. - Piła 17.10-17.55 gra East Earth Band - Krajenka 18.18-18.52 gra Adam Bartoś Blues Band - Złotów 19.12-19.32 gra Hot Lips - Zakrzewo 19.42 gra Side Road - koncert nad Jeziorem Proboszczowskim zagrają Blues Flowers, Electric lady, Demian band, JJBand, Ktaków Street Band oraz Blues Menu godz. 19.30 Bilety - wstęp na koncerty jest wolny, bilet na przejazd z Poznania do Zakrzewa i z powrotem 89 zł.

Bilet z Poznania do Zakrzewa 59 zł. Pociąg powrotny odjeżdża z Zakrzewa o 3.30 BLUESEXPRESS.pl Bluesowy pociąg wyruszy do Zakrzewa z Poznania.

Marek Zaradniak (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.