Facebook Google+ Twitter

Blur na Open'erze? To już potwierdzone

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-11-17 21:07

Znamy już pierwszą gwiazdę przyszłorocznego festiwalu odbywającego się na lotnisku Gdynia-Kosakowo od 3 do 6 lipca. Do Polski przyjedzie słynny brytyjski zespół Blur, słynący z takich utworów jak "Song 2", "Parklife czy "Country House".

Blur - 3 lipca 2009 r. Hyde Park, Londyn / Fot. Aurelien Guichard/CC 2.0Co ciekawe będzie to pierwszy występ tej formacji w naszym kraju, ale nie tylko jej. Po raz pierwszy koncert w Polsce zagra także charyzmatyczny frontman zespołu Damon Albarn, który znany jest ze swoich licznych projektów muzycznych, m.in. The Good, the Bad & the Queen, DRC Music czy przede wszystkim Gorillaz.

Blur uważany jest za jeden z najważniejszych zespołów britpopowych (zaraz obok Oasis, z którym w swoim czasie formacja toczyła słynną na wyspach "wojnę britpopową"). Formacja działała nieprzerwanie przez 15 lat w składzie Damon Albarn, Graham Coxon, Alex James i Dave Rowntree. W tym czasie jako Blur wydali siedem albumów studyjnych, z czego pięć dotarło na szczyt brytyjskiej listy sprzedaży. W 2002 roku z zespołu odszedł jednak gitarzysta i zarazem drugi wokalista Graham Coxon. Również Albarn zajął się innymi projektami, Blur zostało więc uznane za rozwiązane, a ostatnią ich płytą studyjną w dalszym ciągu pozostaje „Think Tank“ z 2003 roku.

Fani zostali jednak pozytywnie zaskoczeni w 2009 roku, gdy po sześciu latach ciszy ogłoszono, że Blur się reaktywował, w dodatku w oryginalnym składzie. Zagrali wtedy dwa koncerty w londyńskim Hyde Parku dla ponad 100 tysięcy osób, a ich występ na Glastonbury uznano za jeden z ważniejszych w historii tego festiwalu. W 2010 roku zaś wydany został singiel "Fool's Day", pierwsze nagranie Blur od dziewięciu lat. Fani wciąż jednak czekają na nowy album.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.