Facebook Google+ Twitter

Blur wraca na scenę!

Primavera Sound i Rock Werchter, festiwale na których warto bywać, już ogłosiły pierwszego artystę, który zawita na scenach w Barcelonie, Werchter i Porto w przyszłym roku. Będzie to nie kto inny, ale legendarny Blur!

Festiwalowe lato powoli dogasa, zaczyna się koncertowa jesień i klubowe występy. I w tej atmosferze wiadomość o powrocie Blur, zapowiadająca jedne z największych europejskich festiwali, rozgrzewa fanów zespołu do białości. Założona w 1989 roku grupa była jedną z pionierskich w dziedzinie tzw britpopu i stała się jednym z kamieni milowych w historii muzyki alternatywnej w ogóle. Kto z nas nie nucił czegoś z "Parklife" albo nie tańczył przy "Song 2" na szkolnej imprezie? Ano właśnie.

Później zespół przechodził przez różne fazy stagnacji, nieistnienia i powrotów do grania, aż do momentu, kiedy zdecydował się wrócić na scenę i spróbować grania razem po raz kolejny - w ubiegłym tygodniu ogłoszono ostatecznie i sensacyjnie zarazem, że to Blur wystąpi jako główna gwiazda na majowej edycji Primavera Sound w Barcelonie, czerwcowej w Lizbonie i na festiwalu Rock Werchter w Belgii.

Cieszymy się ogromnie i już z niecierpliwością wypatrujemy nadchodzącego sezonu.


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.