Facebook Google+ Twitter

Blur wystąpi na Openerze, Kraftwerk na poznańskiej Malcie!

Zaczyna się fala ogłoszeń na festiwalowy sezon letni. Dwa niezwykle ważne dla historii muzyki zespoły pojawią się na dwóch festiwalach - w Gdyni zagra brytyjski Blur, w Poznaniu - niemiecka formacja Kraftwerk.

 / Fot. Lola's Big Adventure/CC 2.0Blur w Polsce - do tej pory zdanie to brzmiało mocno nieprawdopodobnie, Blur jest bowiem jednym z tych zespołów, które przechodziły przez różne stadia działalności i niedziałalności, szczególnie w ostatnich latach. Wychowali sporą część teraźniejszego pokolenia 20- i 30-latków, ucząc ich brzmień podstawowych pomysłów brit popu, który stał się jednym z pionierskich gatunków dla muzyki indie. Rzadko grywali gdziekolwiek, a już wyjątkowo nie po drodze była im Polska. Teraz, w obliczu ostatniej, zagadkowej i spektakularnej, fali powrotów na scenę, powrót Blur stawał się jednym z realniejszych marzeń. A ich pierwszy w historii polski występ jest o tyle ważny, że jak na razie Blur potwierdzili swoją obecność na trzech europejskich imprezach - Primaverze (i tej w Barcelonie, i tej w Porto) oraz na Rock Werchter w Belgii. Dość prawdopodobnym jest, że lista ta pozostanie bardzo krótka - tym samym, wraz z tym ogłoszeniem, Opener trafia na listę letnich hitów.

Opener odbędzie się między 3 a 6 lipcem tradycyjnie już na lotnisku Babie Doły w Gdyni. Już teraz dostępne są promocyjne bilety na to wydarzenie.

Druga sensacja to Kraftwerk na Malcie - 28 czerwca 2013 roku zagrają wyjątkowy koncert w formacie 3D. Będzie to powtórzenie ich wizualnego eksperymentu, którego dokonali w tym roku w nowojorskim muzeum MoMA - połączenie muzycznej retrospektywy z wizualnym przełożeniem jej na wizualne przedstawienie w postaci trójwymiarowego obrazu. Legenda muzyki elektronicznej i pionierzy w użyciu maszyn w muzyce dotrzymują więc kroku rozwojowi nowoczesnych technik audiowizualnych i eksperymentują w ich łączeniu z wielkim powodzeniem. Organizatorzy Malty postarali się także o wybitnie dobre warunki do zorganizowania takiego koncertu - industrialne przestrzenie Starej Gazowni, obecnie prężnego centrum kulturalnego w Poznaniu, fenomenalnie sprawdzają się przy tego rodzaju eklektycznych, fuzyjnych występach.

Kraftwerk w Poznaniu na Festiwalu Malta już 28 czerwca 2013 roku! Bilety do kupienia od 23 listopada. Zapraszamy też na cały festiwal, który od 24 do 29 czerwca wydarzał się będzie w sercu Wielkopolski.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.