Facebook Google+ Twitter

Błyskotliwy Olbrzym w sercu austriackiego Tyrolu

Niewielu narciarzy i turystów wie, iż kierując się doliną prowadzącą do Innsbrucku, warto zatrzymać się na chwilę w niewielkiej miejscowości Wattens, by odwiedzić pewnego błyskotliwego stwora!

Swarovski Kristallwelten w Wattens, Głowa Olbrzyma / Fot. Katarzyna Tymiec To właśnie w Wattens, w 1895 roku, czeski szlifierz Daniel Swarovski założył fabrykę, w której dzięki swojemu wynalazkowi - automatycznej maszynie do szlifowania kryształów, zaczął uzyskiwać wysokiej jakości kamienie. Kryształy Swarovskiego w mgnieniu oka znalazły swoich miłośników. Do dziś firma Swarovski zaskakuje pomysłami, na które czekają niecierpliwie nie tylko projektanci haute couture.

SWAROVSKI KRISTALLWELTEN jest widoczne już z daleka, a raczej to ono widzi nas. "Olbrzym", z którego ust wypływa wodospad, wypatruje swoimi niebieskimi oczyma nowych przybyszów. W jego oczach jest coś hipnotyzującego, co przyciąga jak magnes i zachęca do poznania skrywanych przez niego tajemnic. "Królestwo Olbrzyma" jest tak samo tajemnicze jak on i tak samo bogate jak jego wnętrze.

Do środka, wchodzi się przez jego głowę. To w niej zaczyna się wędrówka przez „krainę Królowej Śniegu”. Przybysz zostaje przeniesiony z realistycznego "zewnętrznego" świata, do surrealistycznego świata snów i baśni, który powstał w 1995 roku, dzięki multimedialnemu (cudo)twórcy- Andre Hellerowi. Wewnątrz "Olbrzyma" widz ani przez chwilę nie czuje się zawiedziony! Jedynie wstrzymuje oddech i kontynuuje wędrówkę. Już w sali wejściowej olśniewa go blask: największego, oszlifowanego kryształu świata o wadze trzystu tysięcy karatów, kryształowej ściany o wysokości jedenastu metrów oraz dzieł: Salvadora Dali, Andy Warhola, Niki de Saint Phalle etc. W kolejnej sali przybysz staje się jednym z aktorów mechanicznego teatru bądź artystycznej rewii mody.

Wnętrze SWAROVSKI KRISTALLWELTEN skrywa wiele innych błyszczących niespodzianek, takich jak: największy kalejdoskop świata, "Kryształową Katedrę" czy interaktywny "Lodowaty Zaułek" Oliviera Irschitza, w którym natężenie blasku zależy od ilości naszych kroków. Udając się ze smutkiem w stronę wyjścia, przedostaje się przez "Zaczarowany Las", by następnie spotkać mieniącą się tysiącami barw meduzę- instalację świetlną Thomasa Feuersteina.

SWAROVSKI KRISTALLWELTEN to raj dla miłośników kryształowych cudów, ponieważ mieści się w nim największa na świecie ekspozycja handlowa, na której zaprezentowano niemal całą paletę produktów Swarovskiego!!! Znajduje się tu także kawiarnia, zaprojektowana w hołdzie okolicznemu krajobrazowi, w której można odpocząć przy kryształowym potoku górskim.
Królestwo potwora udekorowano wieloma rzeźbami i instalacjami, pomyślano również o najmłodszych tworząc dla nich specjalne miejsce do zabaw. Starsi mogą wdrapać się na grzbiet "Olbrzyma", skąd rozpościera się piękny widok na otaczające Wattens Alpy i na zielony labirynt w kształcie dłoni, w którym aż miło zabłądzić.


Swarovski Kristallwelten
6112 Wattens/Tyrol-Austria
http://kristallwelten.swarovski.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piękny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.