Facebook Google+ Twitter

Błyszcząca galaktyka - test Samsunga Galaxy S4

Nie każde złoto co się świeci. Co skrywa Samsung Galaxy S4? Trudno powiedzieć – czasem za dużo, czasem za mało. Zapraszam do zapoznania się z recenzją tego modelu.

Sonda

Jak oceniasz matryce Super AMOLED?

Samsung to z pewnością jeden z najbardziej znanych producentów elektroniki. W tym roku, według różnych badań, to właśnie produkty tej firmy były najczęściej kupowane na świecie, przynajmniej jeżeli chodzi o smartfony.

Samsung Galaxy S4 od frontu to praktycznie jedna wielka tafla szkła. U góry naturalnie znalazło się miejsce na czujniki oraz przednią kamerę. / Fot. Łukasz SzeremetaO Samsungu Galaxy S4 słyszał chyba każdy. Jest to zapewne zasługa sporych wydatków na reklamę również w naszym kraju (w tym na niechlubny czarny PR). Tylko czemu testując to urządzenie ciągle miałem wrażenie, że jednak może być nieco lepiej? O tym w dalszej części recenzji.

Pierwsze wrażenie


Samsung Galaxy S4 z tyłu - z prawej strony widoczny jest przycisk regulacji głośności. / Fot. Łukasz SzeremetaFlagowca Samsunga widziałem wiele razy. Biorąc kolejny raz do ręki to urządzenie, jakoś nieswojo czułem się z wszędobylskim, połyskującym plastikiem. Co prawda, z tego tworzywa wykonana jest głównie dolna i środkowa część urządzenia imitując kolejno jakąś lekko chropowatą strukturę i metal. Tylna klapka jest w prosty sposób zdejmowalna i z pewnością wiele osób uzna to za plus.

U góry znajdziemy 13 megapikselowy aparat (przy proporcjach boków zdjęcia 3:4) wraz z diodą doświetlającą, logo producenta oraz odpowiednio wyprofilowany otwór głośnika, sprawiający, że nawet jak urządzenie leży na płaskiej powierzchni, dźwięk nie jest zbytnio tłumiony. Lewa i prawa strona zarezerwowana jest dla klawisza regulacji głośności oraz zasilania, a dolny bok dla głównego mikrofonu oraz portu microUSB. U góry znajdziemy zaś kolejno – wejście słuchawkowe, dodatkowy mikrofon oraz nadajnik podczerwieni do sterowania telewizorem. Nie ma natomiast odbiornika i w przeciwieństwie do HTC One nie możemy nauczyć smartfona funkcji niedostępnego na liście pilota.

Za plus (lub minus – według uznania) na pewno należy też uznać lekkość urządzenia. Jego waga to tylko 130 g.

Czytaj dalej i zobacz pudełko, wyposażenie i samego smartfona na zdjęciach z każdej strony! ---->


Profil autora na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.