Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

36782 miejsce

BMW od Orange - szczyt wyrafinowania

Orange zasypuje klientów konkursowymi reklamami i obiecuje BMW. Wystarczy wysłać SMS, wystarczy jeden... czy aby na pewno jeden? I, co ważniejsze, czy to na pewno jest losowanie?

Pan X siedzi przed telewizorem, a w telewizorze reklama: "Wystarczy tylko jeden SMS". Pan X szybko kalkuluje, że 4,88 zł za możliwość wylosowania pięknego BMW to niewiele. Wysyła SMS-a. "Witamy w Loterii 150 BMW od Orange. Masz już 10 losów w losowaniu BMW. Wyślij SMS o treści BMW pod numer 7400, aby mieć większe szanse na wygraną!". Pan X oczom nie wierzy, jeden los a 10 szans...

"Gratulacje! Twoje IMIĘ może znaleźć się na liście zwycięzców! Wyślij swoje IMIĘ na 7400 a może to Ty wygrasz BMW!". Pan X już zwątpił, przecież ma abonament, znają jego imię... "Umiesz dochować tajemnicy? Jeśli tak, wyślij BMW na 7400, bo mamy super wiadomość!!!". Tu Pan X się zirytował, ale nadal nie dał się naciągnąć. "Szczęście uśmiechnęło się do Ciebie! Musisz teraz wysłać BMW na 7400. Gratulacje!". Ale czego gratulują? "ORANGE INFORMUJE: jesteś w tym momencie najbliżej odebrania nagrody. Wyślij BMW na 7400". Pan X podrapał się po brodzie, przecież miał wystarczyć jeden SMS?

"Ponownie prosimy o wysłanie BMW na 7400, bo właściciel numeru jest uznawany za jednego z potencjalnych zwycięzców auta wartego prawie 100.000zł". No jak poprosili, to Pan X wysłał, sądził, że to potwierdzenie udziału albo zwyczajnie nic nie sądził, a jego zdrowy rozsądek udał się na spacer... kolejne 4,88 zł.
"Za parę chwil losowanie. Wyślij BMW na 7400. Dostaniesz największe szanse". Ja? Ze wszystkich ludzi największe? Pan X bardzo się zdziwił i bardzo chciał mieć największe szanse, ale ze spaceru wrócił zdrowy rozsądek i Pan X SMS-a nie wysłał.
"Dokument przekazania BMW gotowy [tu Pan X jak stał tak usiadł] Czekamy na SMS o treści BMW na 7400 od właściciela numeru [i]numer telefonu Pana X (...)"[/i].

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (74):

Sortuj komentarze:

Paeeil
  • Paeeil
  • 15.01.2011 15:46

Skandaliczna sieć ORANGE właśnie rozglądam się za inną siecią .Wciąż nadchodziły natrętne smsy o loterii BMW chociaż sobie tego nie życzę - po kilka codziennie ,jak przeze mnie został wysłany sms na nr.7400 żeby się w końcu odczepili to operator ORANGE za karę zablokował mi wychodzenie moich sms z mojego numeru.Tak dbają o swoich klientów - chamstwo.Odchodzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sebastian Grzybek
  • Sebastian Grzybek
  • 30.12.2010 14:07

Osoby, które czują się pokrzywdzone w konkursie BMW Orange uprzejmie proszę o kontakt ze mną. Zapewniam skuteczność wspólnego działania w tej sprawie. Mam wsparcie w tej sprawie instytucji i firmy, zainteresowanych wyjaśnieniem tej sprawy. Doradzam zachowanie sms przesłanych przez firmę InternetQ na karcie sim telefonu w celu dowodowym w sprawie. Informacje proszę przesyłać na adres poczty elektronicznej shena@mail.org

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomasz Grynfelder
  • Tomasz Grynfelder
  • 16.11.2010 16:20

Też tego doświadczyłem, na złożoną reklamacje do organizatora otrzymałem wielce bełkotliwą odpowiedx ich radcy prawnego (Internetq Sp.z o.o.). Operator Orange też się wypiera, choć cała afera była rozgrywana pod ich szyldem. Wypowiedziałem operatorowi od 1 września br. umowę abonencką, do dnia dzisiejszego nie zdezaktywowali numeru, ciągle usiłują nadal wyłudzać opłaty za usługę z której od tego dnia nie korzystam. Pisanie odwołań do bok i diabli wiedzą gdzie jeszcze nie skutkuje. Tam pracuja bezmózgowcy do , których nic a nic nie dociera. Oszczędzę nazwisk bo nie zasługują nawet na inicjały. Pisałem do UOKiK też dostałem ogólnikową odpowiedź. Afera z loterią BMW to nie jest jednostkowy przypadek jednego naiwnego, ofiarami wyłudzeń padło wielu klientów Orange, a co najprzykrzejsze to zgodę na nią wydał Urząd Państwowy, fiskus zgarnia VAT. Co na to Prokurator Generalny: przecież jakiś ułamek tego "odoru" godzi w wiarygodność Urzędu Państwowego. Pomimo tylu negatywnych ocen powołane do ścigania tego typu afer instytucje państwowe nie kwapią się do działania., co robi ABW - podrzycam temat i służę dobrze zarchiwizowanymi SMS-ami z nr 7400 oraz bogatą korespondencją z PTK Centertel, właścicielem sieci Orange. A swoją drogą pozew zbiorowy to byłoby coś.

Komentarz został ukrytyrozwiń
basia
  • basia
  • 10.10.2010 17:59

pani basia dostała nagrode http://www.youtube.com/watch?v=UZx1QNuUetE&

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nabity Przez Nieuwagę i Malek Jammal - popieram i pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nabity Przez Nieuwagę
  • Nabity Przez Nieuwagę
  • 08.10.2010 21:13

ppp: Przeczytałem. Dodatkowo, dołączając zasady dobrego wychowania, wiem że warto się przedstawić. Przynajmniej nickiem określającym swoje poglądy. Twoje "ppp" kiepsko mi sie kojarzy. Tak samo jak z postępowaniem "firmy" która spłodziła wpominany regulamin. Rozumiem że jako zwolennik tego typu postepowania, mogę liczyć na twój (celowo z małej litery) negatywny komentarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
marian
  • marian
  • 07.10.2010 23:41

Czym innym jest reklama ogólna a czym innym próba wyłudzenia pieniędzy bezpośrednio, jeśli abonent ORANGE dostaje SMs o takiej treści: Chcielibyśmy przekazać Ci kluczyki do samochodu BMW, albo: Zrozum to! BMW zablokowano! Czy się rozmyśliłeś? lub
Posłuchaj! Przecież jest jasno napisane – decyzja o przekazaniu laureatowi BMW zapadła! To bez względu na treść regulaminu ma prawo sądzić, że praktycznie jest posiadaczem samochodu BMW. Jeśli jesteś polonistą, powinieneś znać nie tylko zasady polskiej pisowni ale przynajmniej w formie elementarnej świadomość ludzką. Osoba , która jest atakowana przez reklamę np. TV znajduje się w innej sytuacji niż gdy ktoś wysyła jej sms podprogowy z informacją, że praktycznie BMW jest już jego. Konstrukcja tych esemsów nadaje się do prokuratury jako czytelna forma wyłudzenia nie mająca nic wspólnego z zasadami konkursu. A tłumaczenie pracowników ORANGE, że są tylko sponsorem loterii i nie mają wpływu na przebieg konkursu to jest wierutne kłamstwo. Firma której kapitał pozwala na reklamy w najdroższych miejscach, która ma dostęp do najlepszych kancelarii prawnych nie wie z kim i jakiej treści podpisuje umowę sponsorską? Jeśli ORANGE z doniesień klientów dowiaduje się , że w co drugim esemesie nie ma informacji o wysokości stawki ( notabene w co trzydziestym nie ma ) to czy prawnicy ORANGE nie powinni natychmiast interweniować, przecież za te kilka esemesów wartych może 20-30 złotych tracą klienta, który rocznie zostawia u nich minimum kilkaset złotych. Zgromadziłem pokaźną ilość esemesów, wyglądających mi na niezgodne z prawem ( regulamin to nie wszystko, musi być rozpisany w oparciu o prawo ogólne ) i zamierzam iść z tym do prokuratury. To, że ORANGE jako klienta ma mnie z głowy to inna sprawa. Proponuję śledzić dalsze poczynania ORANGE, czy po fali krytyki i rezygnacji abonentów z usług firmy faktycznie wytoczy proces jakiejś firmie stojącej za 7400 czy po prostu się okaże, że sami sobie taki los zgotowali.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ppp
  • ppp
  • 05.10.2010 16:12

Nabity Przez Nieuwagę a przeczytales w regulaminie ze jedynym sposobem powiadomienia o wygranej jest ROZMOWA TELEFONICZNA ? Takze swoja akcje sobie mozesz......

Komentarz został ukrytyrozwiń
Nabity Przez Nieuwagę
  • Nabity Przez Nieuwagę
  • 04.10.2010 21:45

Malek Jammal: Witaj w klubie! Nie bądź jednak wspólczesnym Kondradem Wallendrodem i nie podpalaj siedziby operatora. Znając ich wyrachowanie, swoją siedzibę maja wysoce ubezpieczoną. Nie wierz też w usterki techniczne w połaczeniu z biurem obsługi klienta (celowo z małej litery). Osobiście czekałem 8min. na to aż konsultant dotrze do p. kierownik. Te 8 min to chyba granica wytyczna pomiedzy klientem lekko a mocno zbulwersowanym.
Jesteś jednym z tysiącą jak nie miliona osób które uwierzyły w "Dar Losu" lub fantastyczny zbieg okoliczności które z kolei pognały Cię do najbliższego kiosku aby doładować telefon za swoje ostatnie 10 zł. "Czuję że to jest właśnie mój moment", "Wreszcie za te wszystkie moje krzywdy odegram sie na losie", "Wreszcze to JA!!! Dzisiaj dzieci nie bedą miały zupy ale muszę doładować telefon", "Boże DZIĘKUJĘ CI!!!!"...
Wszyscy którzy śledzą ten wątek wiedzą że z bogiem (celowo z małych liter) nie ma to nic wspólnego.
Już pare dni temu przyżekłem sobie że tego nie zostawię, tak samo jak postanowił sobie mój bohater: Malek Jammal. Dlatego też rozważam opcję pozwu zbiorowego. Mam pełną świadomość tego że jako jednostka nie mam szans. Z grupą cwaniaczków którzy przechwalaja się złowieniem największej liczby "jeleni" nie wygram sam.
Proponuje złączyc sie w grupę! Co dwóch to nie jeden! Co tysiąc to nie jeden frustat!!!
Tysiąc frustatów może wpłynąć na rzeczywistość. Celowo używam słowa Frustat poniważ Oszukany nie robi w dzisiejszych czasach wiekszego wrazenia.
Ostatni Rząd oddał nam (jako szarych obywateli naciąganych na kazdym rogu) możliwość pozwów zbiorowych. Gorąco zachęcam wszystkie osoby oszukane przez Orange o kontakt na adres email: oszukani.przez.orange@gmail.com
Jestem pewien ze jezeli połączymy siły wywalczymy precedens który utęperuje pyszałkowatość wielkich oszustów!
Jezeli ukradniesz bułkę w sklepie idziesz siedzieć. Jeżeli "rozdasz 20 BMW" "jesteś" wielką firmą.
P.S.
Do listów proszę dołaczać treści sms'ów które wprowadziły Was w błąd. Na podstawie wszyskich zgłoszeń planuję utworzyc stronę która w pełni zobrazuje skale przestepczego procederu firmy Orange

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaarot
  • kaarot
  • 03.10.2010 16:30

Bawiłem się trochę w tą "loterię". Przeczytałem regulamin i wiedziałem na co się porywam ale... wiadomości przychodzące od operatora uwłaczają inteligencji abonentów. Te prymitywne zachęty, straszenie i ogłupianie mają na celu jedynie wyłudzenie jak największej ilości gotówki z kieszeni abonenta. Pobawiłem się, nie wygrałem, nie mam pretensji, ale za traktowanie przez firmę Orange jak debila, rezygnuję z dalszych usług. Zabieram rodzinę, trzy telefony abonamentowe i dam się przenieść, jak w reklamie, do innego operatora. Pozdrawiam.