Facebook Google+ Twitter

BMW ogranicza produkcję w zakładach w Wielkiej Brytanii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-17 07:17

Wczoraj trwała konfrontacja między idącymi na bruk robotnikami, a dyrekcją zakładów Mini pod Oxfordem.

Gniew załogi wzbudził tryb zwolnienia 850 nieetatowych pracowników kontraktowych, którym oznajmiono pod koniec zmiany, że rozwiązano z nimi umowę w trybie natychmiastowym. Największy brytyjski związek zawodowy Unite zażądał spotkania z prezesem BMW.

W zakładach w Cowley na przedmieściach Oxfordu produkuje się niezwykle popularne samochody Mini, ale i na nie w dobie recesji spadł popyt - mimo że jeszcze w zeszłym roku sprzedaż mini rosła. W grudniu BMW wstrzymało produkcję na 4 tygodnie i zwolniło pierwszą grupę 300 pracowników kontraktowych. Wczoraj produkcja stanęła ponownie na tydzień, a od początku marca zakład będzie pracował na 2, zamiast na 3 zmiany.

Innym koncernom motoryzacyjnym w Wielkiej Brytanii nie wiedzie się lepiej. Aston Martin zwolnił 600 robotników i wprowadził 3-dniowy tydzień pracy. Bentley zamyka w marcu produkcję na 7 tygodni. General Motors przedłużył przerwę świąteczną i zamknął się na 40 dalszych dni. Jaguar i Landrover ograniczyły wielkość produkcji i planuje 450 zwolnień. Nissan zwolnił 1200 pracowników, Toyota zlikwidowała nocną zmianę, a Honda zamknęła swoje zakłady na kłódkę aż na 4 miesiące.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.