Facebook Google+ Twitter

Bo Matt tańczyć chce

Kilka lat temu Matt Harding był po prostu przeciętnym Australijczykiem, którego największą pasją było projektowanie gier wideo. W końcu jednak uznał, że osiągnął w tej dziedzinie wszystko co mógł. Wtedy postanowił zmienić swoje życie.

Matt w Polsce / Fot. http://www.youtube.com/watch?v=zlfKdbWwruYNowe życie Matta rozpoczęło się w lutym 2003 roku, kiedy to postanowił zamknąć biznes, wziąć oszczędności i ruszyć w świat. W swoją pierwszą podróż udał się do Azji. To, co stało się w Hanoi, na zawsze odmieniło jego życie. Pewnego dnia wraz z przyjacielem robili zdjęcia stolicy Wietnamu, gdy nagle ten odezwał się do Matta: "Hej, stań tutaj i zatańcz, a ja to nagram." Miał na myśli charakterystyczny dla Matta "taniec", czyli bliżej nieokreślone, zabawne ruchy. Po powrocie wrzucił nagranie do sieci...

Przez długi czas nic się nie działo, aż nagle pewnego dnia ktoś odnalazł filmik, który podesłał znajomemu, który przesłał go kolejnemu znajomemu, który... i tak dalej, i tak dalej. Niedługo po "odkryciu" Matta, odezwali się do niego przedstawiciele serwisu Stride Gum, którzy zapytali, czy nie wybrałby się w kolejną podróż, by w różnych zakątkach świata uskuteczniać swój taniec. Zaoferowali się zapłacić za kolejną eskapadę. Matt się zgodził.

W roku 2006 Matt spędził w trasie 6 miesięcy, odwiedzając w tym czasie 39 państw na wszystkich kontynentach. W czasie swojej podróży otrzymywał od ludzi z całego świata maile z pytaniami i komentarzami. Rosnąca popularność nagrywanych przez niego filmików sprawiła, że wpadł na zaskakujący pomysł. Zgłosił się do swoich sponsorów ze Stride Gum i zaproponował, by tym razem w nagraniach filmików brali udział przedstawiciele odwiedzanych społeczności. W ten szczególny sposób chciał nagrodzić tych, którzy wspierali go w jego wcześniejszych podróżach. Pomysł się spodobał, a Matt dostał pieniądze i sprzęt do realizacji projektu. Od tamtej pory jest niekwestionowanym "królem tańca".

Na portalu YouTube nagrania z Mattem w roli głównej obejrzało już prawie 20 milionów osób! Sam bohater jest nieco zaskoczony swoją popularnością. Obecnie stara się prowadzić normalne życie u boku swojej dziewczyny Melissy w Seattle w stanie Waszyngton. Nie pracuje, bo, jak sam przyznaje, nie lubi tego. W projektowaniu gier wideo, które do pewnego czasu były jego największą pasją, również nie wykazywał się geniuszem. Obecnie za swoją pracę uważa podróżowanie i tańczenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Artykuł fajny, ale...
Wideo było opublikowane jakiś rok temu i wtedy było sporo o tym...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozytywne historie zawsze chętnie się czyta. I za to plusik dla Autorki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marzenie same się nie spełniają - marzenia trzeba sobie spełnić:) Swego czasu oglądałam obydwa filmiki, bardzo optymistyczne. Ciekawy temat (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.