Facebook Google+ Twitter

Bo piłka to miłość

Wciąż słychać głosy narzekania, że słaba, nudna i nieatrakcyjna. Ale gdy jej zabraknie pojawia się tęsknota i pustka. Polska piłka nożna, bo o niej mowa, wywołuje u kibiców skrajne emocje. Dlaczego?

W Polsce, ze względu na panujące warunki atmosferyczne, przerwa w rozgrywkach ligowych trwa około trzech miesięcy. Dotyczy to najwyższej klasy rozgrywkowej, w niższych ligach trybuny dłużej świecą pustkami, a kibice dłużej narzekają na nudę.

Gdy piłkarskie murawy pokryte są śniegiem, kibice w kapciach śledzą zmiany kadrowe w zespołach oraz z wypiekami na twarzy układają w głowach podstawową jedenastkę swoich ulubieńców. Prawdziwy miłośnik piłki kładzie się spać oraz budzi się z myślą o najbliższym meczu, składzie drużyny oraz o rywalu. Piłka to coś więcej niż pasja, piłka to... Każdy sympatyk może wstawić brakujące słowo wedle własnych odczuć. W miejsce kropek wstawiam de facto piękne słowo - miłość. Piłka nożna to miłość.

A w miłości różnie bywa. Są lepsze i gorsze momenty. Są chwile radości, ale jest też czas smutku. I tak samo jest z miłością do piłki, przeżywa się te same stany. Słońce świeci gdy ukochana drużyna wygrywa, ale są również gorsze momenty gdy partner-klub zawodzi czyli przegrywa mecz za meczem. Wtedy miłość wystawiona jest na próbę. Próbę, która przetrwa. Bo musi przetrwać, bowiem żadna ze stron nie może żyć bez drugiej połowy.

Wracając do polskiej piłki to nie zawsze da się ona kochać. Często wystawia miłość fanów na próbę. Ale gdy zabraknie meczów, bo jest przerwa w rozgrywkach, to kibic zaczyna tęsknić i zapomina o zgrzytach - czyt. słabym poziomie ligi. A tęsknota jest jedną z oznak miłości.

W najbliższy weekend kibice przestaną tęsknić, bo wraca liga. Na razie tylko Ekstraklasa. Ale to znak, że nadchodzi wiosna, a wraz z nią zapełnią się trybuny stadionów, a serca kibiców opuści pustka.

Możliwe, że autor powyższego tekstu jest niepoprawnym piłkarskim optymistą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.