Facebook Google+ Twitter

Bo pokerzysta to człowiek wyjęty spod prawa

Poker jest postrzegany jako nieodłączny element światka przestępczego. Niewielu ludzi jest świadomych tego że może mieć on również pozytywną stronę. Chcę państwu pokazać, że może mieć również barwną, ciekawą i wartościową formę.

- Poker to hazard
- A co Pani wie na temat pokera?
- Jak to co, to hazard!
- A zna pani chociaż zasady? Siły układów rąk?
- Nie.

Stereotyp musi być

Z zarzutem takim jak powyżej i tym, który ujęty został w tytule, pokerzysta
spotyka się na co dzień. Czy jest on prawdziwy? Wszak wielu ludzi stawia
pokerzystów w roli „gości”, grających w zadymionych i kiepsko oświetlonych barach rodem z westernów lat 70. ubiegłego wieku. To stereotyp taki sam jak ten, że starsza pani, idąca ulicą i mająca na głowie moherowy beret, popiera jedną z czołowych polskich partii politycznych. Faktycznie tak było kiedyś, ale to nie znaczy, że tak musi być dzisiaj!

Prawdę to ludzie przyjmują z niedowierzaniem

Jaki jest współczesny pokerzysta? Jest wiele możliwości. Poker to gra łącząca wiele pokoleń. Jest jednak wąska grupa społeczna w tym kraju niedowiarków, której członkowie z powodzeniem mogą nazwać się zawodowymi pokerzystami. Tutaj już mamy z reguły określony wzór. Z reguły, bo i tu zdarzają się wyjątki. Są to przeważnie osoby przed trzydziestką, dobrze wykształcone, mieszkające w dużych miastach lub poza granicami naszego pięknego konserwatywnego kraju. Osoby takie często prowadzą odpowiednią dietę i regularnie uczęszczają na zajęcia fitness, bo utrzymać linię, grając po kilka godzin dziennie w pokera, nie jest wcale łatwo. Są w tym gronie osoby kulturalne, co dla wielu jest niemożliwe. Jak hazardzista może być miły? A co do nazywania pokera hazardem, czy to prawda?

A Małysz to też hazardzista, bo skakał w złych warunkach pogodowych?

To najlepsza cięta riposta wobec oskarżeń wielu ludzi. Przecież warunki pogodowe w skokach narciarskich mają ogromny wpływ na wynik. Ludzie wypowiadają się na ten temat, kompletnie go nie znając. W pokerze chodzi o umiejętności. Tej postawy bronią pokerzyści. Co na to nauka? Otóż nauka przemawia głosem jednego z wykładowców Uniwersytetu w Hadze, zajmującego się badaniem prawdopodobieństw i zależności w świecie. A przemawia ten naukowy głos tak: „Przy małej ilości rozdań, szczęście odgrywa niebotyczną rolę. Przy próbie na większej ilości rozdań szczęście wyrażone w procentach równe jest 0”. Myślę iż to odpowiednio rozjaśnia sytuacje pokera jako gry umiejętności. Ale wróćmy do naszych niezjednanych rozmówców. Wszak uwierzyli już po tych słowach, iż poker to gra umiejętności. Jednak w ich głowach nadal jest „głos mówiący do nich: „Przecież to hazard. To musi uzależniać!””

Królik Bugs to ciągle jadł marchewkę. Też musiał być uzależniony!

O ile Bugs był z pewnością fanatykiem marchewki o tyle w pokerze już trudniej o takich ludzi. Fakt może i wiele osób w tym miejscu posądzi mnie o hipokryzje ale niech i tak będzie. Poker może uzależnić w ten sam sposób co ruletka, alkohol, papierosy i internet. Ale skoro ruletka może służyć jako dobra zabawa z reguły dla ludzi zamożnych. Alkohol może być dodatkiem do sobotniej imprezy, tak samo jak papierosy, a internet narzędziem pracy, rozrywki, komunikacji itd. dla wielu osób to poker też tak samo może być postrzegany jako świetna zabawa. Mogę zapewnić Was drodzy czytelnicy: zawodowy pokerzysta nie jest uzależniony od tej gry. Dlaczego? Bo jak każdy i ten człowiek wybierał sobie zawód. Duża część osób pracujących na świecie wybierało sobie zawód sami. A ile z tych osób potrafi czerpać radość z zawodu, jednocześnie żyjąc w przeświadczeniu że czasami na tą naszą robotę się obrażamy? Tak samo jest z pokerzystami. To nie chęć wygrania pieniędzy w pokerze powoduje uzależnienie. Z reguły jest to chęć odegrania się „za wszelką cenę”, nie zwracając uwagi że gra się źle i popełnia błędy. Wtedy tylko można brnąć w to bagno. A więc dobrze naszemu rozmówcy udowodniliśmy że jest to gra umiejętności, obaliliśmy stereotyp, no i przyznaliśmy się do tego że poker może uzależniać. Teraz przyszedł czas na najgorsze.

A ten cały poker to legalny jest chociaż?

I cios w samo serce. Tak. Niby poker jest legalny, ale... No właśnie to ale robi wielką różnice. Gra ta jest dozwolona tylko w kasynach, gdzie obłożono ją podatkiem 25% od wygranej. Ktoś znowu powie: „Ale większość ludzi gra przez internet”. No właśnie i tu się pojawia tytułowy wyjęty spod prawa. W Polsce hazard przez internet jest uznawany za nielegalny. Tak zarządził Szef Polskiej Służby Celnej Jacek Kapica. Jest to główny twórca znanej i powszechnie krytykowanej ustawy hazardowej. Pan Kapica to człowiek najdelikatniej mówiąc, taki do którego żadne argumenty nie przemawiają. Jeżeli chodzi o poker to Polska Federacja Pokera Sportowego wysyłała już różnego typu pisma, prośby i nawet groźby(ta ustawa łamie prawodawstwo Unii Europejskiej) ale pan K. jest nieugięty. Przecież pokerzyści to tacy źli ludzie. Wg tego człowieka trzeba ich wszystkich pozamykać. W tym celu organizuje „naloty” celników na różne obiekty w których grają pokerzyści. Najlepiej o „skuteczności” tych działań świadczy ostatnia sprawa ze Szczecina, gdzie koledzy zorganizowali pewnemu znajomemu turniej w lokalnym barze. Po chwili gry do lokalu weszło stado celników zabezpieczyli karty i żetony jako dowody „zbrodni”. Wszystkich spisano, a nawet postawiono im zarzuty „nielegalnej rozrywki hazardowej uprawianej poza kasynem”. Co z tego ze w całej Unii wydaje się licencje operatorom gier online na działalność. Pan K. i tak wie lepiej!

I co tu więcej mówić?

Mimo to iż poprzednie argumenty starczyły racjonalnie myślącemu człowiekowi to zachowanie polskich władz znowu psuje nastrój. Jak można tak robić. Przecież to wbrew trendom europejskim, gdzie wszyscy wydają licencje operatorom. Tylko nie u nas. A polski rząd chce być taki modny... Trudno żeby było już gorzej. Jednak to możliwe jeżeli pokerzyści zostaną stawiani na równi z mordercami i handlarzami narkotyków.

Źródło cytatu: pokertexas.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Na pewno będzie więcej takich:D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polishpros.pl
  • Polishpros.pl
  • 25.04.2012 00:53

wreszcie coś się zaczyna dziać i media piszą o pokerze...! :-) Oby więcej takich artykułów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.