Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33827 miejsce

Bo to od komunistek dar

8 marca zaraz obok Dnia Matki, Dnia Dziecka i moich urodzin jest jedną z nielicznych dat, które pamiętam ...i - niestety - w moim kalendarzu nie koniecznie zaznaczam ją jako „Happy Day”.

Dla mnie jest to absurdalne święto. Mało tego - jest mocno naciągane. Drogie Panie cieszycie się świętem, które w sposób sztuczny zostało utworzone na Wasze życzenie, a dokładnie przez amerykańskie delegatki na II Międzynarodowym Kongresie Kobiet-Socjalistek 1910 r. Datę 8 marca przyjęto w 1922 r. na pamiątkę fali marcowych strajków kobiecych w Sankt Petersburgu w 1917 r. (które swoją drogą zostały drastycznie stłumione).

Także same przyznacie, idea samego święta jest troszeczkę inna. Przez lata Wasze kobiece umysły i zdolności do manipulowania naszymi męskimi umysłami sprawiły, że święto owe urosło do rangi dnia w którym to kwiat za kwiatem dawany być powinien, czerwony dywan wszędzie tam gdzie stopę postawić chcecie, a to tylko dla tego, że Dzień Kobiet rozumiany jest zbyt dosłownie...

Moim zdaniem powinno się uściślić nazwę np. Dzień Kobiet Walczących o Równouprawnienie. Mogę się założyć, że gdyby taka propozycja pojawiła się na międzynarodowym forum od razu miliony kobiet samym wzrokiem pożarłyby, i to z butami tego, który by ją wysunął. W ramach przeprosin "nowelizator święta" musiałby jeszcze ze trzy takie Święta Kobiet gratis dorzucić.

Kochane Panie czy Wy nie wierzycie w nasze zdolności? Czy Wy, Te o które toczyły się największe wojny (a dlaczego Troja spłonęła??), naprawdę sądzicie, że nie pamiętamy o Was? Że trzeba nam przypominać o waszym istnieniu jakimiś zleconymi obchodami? Dajcie nam szansę a zobaczycie, że kolacje bez okazji, kwiaty, czekoladki czy też zwykły spacer są o wiele bardziej emocjonujące aniżeli te których się spodziewacie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

Pełna zgoda z Klarą.
Panie Pawelczyk, mniej narzekania. Swoją drogą - ten tekst jest dla mnie znacznie bardziej "naciągany", niźli Dzień Kobiet. Robisz Pan z igły widły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

też nie jestem zwolennikiem tego święta, ale dla Klary mogę specjalnie poszukać jakiegoś zwiędłego tulipana i potargane pończoszki :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmmmm..jako student politologi mogę tylko nadmienić, że komunizm to wyższa forma socjalizmu. Stanowi dalsze stadium ewolucyjne socjalizmu..Zapraszam do przeczytania "Manifestu komunistycznego" Marksa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

co to znaczy, ze święto zostało stworzone "sztucznie"? obchodzenie jakiegoś dnia zawsze musi być przez kogoś wymyślone. Poza tytuł stoi w sprzeczności z treścią - z jednego wynika, że idea święta wyszła od komunistek z drugiego, że od socjalistek.

A jeśli chodzi o samo święto - mnie ono ani ziębi, ani parzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:) zgadzam się w 100% z powyższym:) i buziaczki dla wszystkich kobiet....ogromne wyrazy szacunku i podziekowania za Waszą wyrozumiałość

Komentarz został ukrytyrozwiń

kolejny narzekacz.
o rany, ile można. wysłuchiwac jakie sztuczne święto, a walentynki do bani, z boże narodzenie komercha. doprawdy, odrobina poczucia humoru, rajstopki dla ukochanej i zwiędły goździk, od razu robi się weselej. ale nie, wieczny smęt wiecznie żywy;]
masakra, jak mawiał Fistach:>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawią mnie komentarze płci pięknej..chyba nie będą takie przychylne:P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Walentynki, Halloween, Dzień Kobiet i kilka innych - westernzacja i amerykańskie zwyczaje przesiąkają do naszej kultury jak przez gabkę. Każdy powinien szanować każdego codziennie, bez naciąganych dat. Owszem, czasem coś takiego jak słynny Dzień Kobie, Dzień Dziecka to daty, które mają nas oderwać o rzeczywistości i zmusić do głebszej refleksji nad danymi "solenizantami". 5 marca był Dzień Teściowej-ktoś o tym pamiętał. 10 marca jest Dzień Mężczyzny-z pewnością przejdzie też bez echa.
Ariel plus dla Ciebie. I przy okazji buziaki dla waszystkich kobiet :) My nastawimy policzki 10 marca ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.03.2008 10:37

Dobry tekst :) A już na pewno prawdziwy! Kobiety zbyt dużo wymagają w to święto, a na codzień nie widzą naszych starań...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.