Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34105 miejsce

Bo to od komunistek dar

8 marca zaraz obok Dnia Matki, Dnia Dziecka i moich urodzin jest jedną z nielicznych dat, które pamiętam ...i - niestety - w moim kalendarzu nie koniecznie zaznaczam ją jako „Happy Day”.

Dla mnie jest to absurdalne święto. Mało tego - jest mocno naciągane. Drogie Panie cieszycie się świętem, które w sposób sztuczny zostało utworzone na Wasze życzenie, a dokładnie przez amerykańskie delegatki na II Międzynarodowym Kongresie Kobiet-Socjalistek 1910 r. Datę 8 marca przyjęto w 1922 r. na pamiątkę fali marcowych strajków kobiecych w Sankt Petersburgu w 1917 r. (które swoją drogą zostały drastycznie stłumione).

Także same przyznacie, idea samego święta jest troszeczkę inna. Przez lata Wasze kobiece umysły i zdolności do manipulowania naszymi męskimi umysłami sprawiły, że święto owe urosło do rangi dnia w którym to kwiat za kwiatem dawany być powinien, czerwony dywan wszędzie tam gdzie stopę postawić chcecie, a to tylko dla tego, że Dzień Kobiet rozumiany jest zbyt dosłownie...

Moim zdaniem powinno się uściślić nazwę np. Dzień Kobiet Walczących o Równouprawnienie. Mogę się założyć, że gdyby taka propozycja pojawiła się na międzynarodowym forum od razu miliony kobiet samym wzrokiem pożarłyby, i to z butami tego, który by ją wysunął. W ramach przeprosin "nowelizator święta" musiałby jeszcze ze trzy takie Święta Kobiet gratis dorzucić.

Kochane Panie czy Wy nie wierzycie w nasze zdolności? Czy Wy, Te o które toczyły się największe wojny (a dlaczego Troja spłonęła??), naprawdę sądzicie, że nie pamiętamy o Was? Że trzeba nam przypominać o waszym istnieniu jakimiś zleconymi obchodami? Dajcie nam szansę a zobaczycie, że kolacje bez okazji, kwiaty, czekoladki czy też zwykły spacer są o wiele bardziej emocjonujące aniżeli te których się spodziewacie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

proponuję też poczytać http://www.kasakobiet.oai.pl/index.php

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Autorze, nie jestem zwolenniczką "365 świąt na 365 dni w roku" patrz: link Jednak artykuł do gustu mi nie przypadł.
Troja spłoneła bo taki był rachunek ekonomiczny (proponuję głębiej zapoznać się z historią) a romantyczno-literacki rys z Heleną w tle to jedynie powód. Bez tego powodu wojna byłaby agresją jednego państwa na drugie. A tak mamy obronę honoru mężczyzny, domu ect. Teraz też pod hasłem obrony honoru w niektórych miejscach na świecie można robić różne świństwa mniejsze i większe.
Kwestia pochodzenia tego święta też niedokońca przedstawiona prawidłowo. Niestety mam wrażenie podobne do tego co ktoś tu wcześniej napisał "ten tekst jest dla mnie znacznie bardziej "naciągany", niźli Dzień Kobiet. Robisz Pan z igły widły."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Arielu, z przykrością muszę stwierdzić dużą jednostronność twojego widzenia. Zachęcam cię do analizy materiału przez moją skromną osobę skompilowanego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

bolesną ironię wyczuwam Klaro...

Komentarz został ukrytyrozwiń

normalnie wzruszyłam sie Ariel

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie po prostu rozbawia trochę ta sytuacja i traktuje to z przymrużeniem oka. Ale szanuje nasze Panie i tu jest pełna powaga, a jesli ktoś pomyślał inaczej to powtórzę jeszcze raz, że NAPRAWDę SZANUJę NASZE PANIE I CENIE DIALOG, WYMIANE INFORMACJI POGLąDóW... GDYż CZłOWIEK CAłE żYCIE SIę UCZY

Komentarz został ukrytyrozwiń

ehhh te nasze kochane "feministki" W24..czym była by ekipa bez Was...i nie ma tu żadnej ironii szanuję was jak najbardziej pomimo ostrej krytyki:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

odnośnie tytułu...może faktycznie dokonałem pewnego nadużycia- nie mając tego oczywiście na celu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy komunizm nie zrodził się z socjalizmu? Marto szanuję Twoje uwagi tym bardziej ,że jesteś prawnikiem. I wierzę w to co napisałem...bo po co pisać coś w co się nie wierzy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marta jak zawsze rzeczowa:)
do bólu:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.