Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2348 miejsce

Bob Deuell - "Nienarodzone dzieci odczuwają ból"

Późnym wieczorem 12 lipca, Senat stanu Teksas uchwalił ustawę wśród okrzyków niezadowolenia zwolenników aborcji. Poprzednie wejście w życie ustawy antyaborcyjnej zostało zablokowane przez senator Wendy Davis.

Głośna sprawa z czerwca tego roku, w której senator Wandy Davis korzystając z obstrukcji parlamentarnej wygłosiła dziesięciogodzinną mowę, nie dając tym samym szans na uchwalenie ustawy, tym razem została przyjęta większością głosów.

12 lipca 2013 r. głosowanie nad ustawą odbyło się w towarzystwie społeczności. Podczas dziewięciogodzinnej debaty Senator Bob Deuell, republikanin i lekarz rodzinny powiedział – „Wyznaczmy granicę i nie torturujmy dzieci, które dotyka aborcja”.
Przeciwnicy ustawy twierdzą natomiast, że wiele z obecnych klinik aborcyjnych w Teksasie zostanie zamkniętych bądź będzie działać „w podziemiu”, narażając tym samym kobiety na jeszcze większe ryzyko związane z sunięciem ciąży.

Zatwierdzona ustawa przez Izbę o ograniczeniu aborcji, czeka już tylko na podpis gubernatora stanu Teksas Ricka Perry, co wydaje się być już przesądzone.

Senator Devis będący w opozycji do ustawy aborcyjnej w obecnym kształcie, twierdzi - „kobiety nie tylko nie będą teraz bezpieczniejsze, ale ich zdrowie będzie poważnie zagrożone”
Obecne prawo w Teksasie zastosowało również bardziej rygorystyczne wytyczne dla lekarzy w zakresie podawania leków poronnych.

Siedzibę teksaskiego Senatu zapełnił tłum, składający się ze zwolenników jak również przeciwników aborcji. Przeciwnicy nowej ustawy przystrojeni na pomarańczowo głosili hasła „moje ciało, mój wybór", z kolei ich oponenci ubrani byli na niebiesko i trzymając krzyże lub biblie skandowali - „Nienarodzone dzieci odczuwają ból”

Teksaski Departament Bezpieczeństwa Publicznego poważnie podszedł do piątkowej konfrontacji zwolenników z przeciwnikami aborcji, poddając kontroli osobisty bagaż każdej osoby wchodzącej do budynku Senatu. Zarekwirowano 18 słoików zawierających prawdopodobnie kał, jeden słoik, w którym ciecz przypominała mocz i trzy butelki z farbą.

Afera "TAMPONGATE"

Wchodzącym na galerię Senatu rekwirowano nawet środki higieny osobistej. Kto nie chciał ich oddać, nie był wpuszczony na obrady.
Konfiskata kobiecych produktów higienicznych wywołała oburzenie na portalach społecznościowych uzyskując rangę afery o nazwie "tampongate".

źródło, Agencja Reutersa link: http://www.reuters.com/article/2013/07/13/us-usa-abortion-texas-idUSBRE96C02P20130713

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.