Facebook Google+ Twitter

Bob Dylan przyjmuje literackiego Nobla

Amerykański kompozytor i piosenkarz Bob Dylan powiedział, że przyjmuje Nagrodę Nobla z literatury, przyznaną mu w przez szwedzką akademię. W ten sposób przerwał milczenie w tej sprawie, podaje BBC. Dylan powiedział, iż „zaniemówił” po tym, jak dowiedział się o przyznaniu mu tej prestiżowej nagrody.

 / Fot. AP Photo/Chris Pizzello, FileJak na razie nie jest jednak pewne, czy piosenkarz przybędzie do szwedzkiej stolicy na początku grudnia, by uczestniczyć w ceremonii odbierania nagrody.

Ze słów Dylana, który rozmawiał brytyjską prasą wynika, iż taka szansa istnieje. Piosenkarz powiedział, iż zamierza osobiście odebrać nagrodę „jeśli ot będzie możliwe”.
Nagrodę dla Dylana ogłoszono 13 października i było to wyróżnienie dla stworzenia przez Dylana nowej poetyckiej ekspresji w wielkiej amerykańskiej tradycji piosenkarskiej.

Kilka dni temu jeden z członków szwedzkiej akademii, która przyznaje nagrody Nobla określił milczenie Dylana jako aroganckie. Ale w piątek Fundacja Noblowska ogłosiła, iż Dylan zadzwonił do Sary Danius, sekretarza szwedzkiej akademii i oznajmił jej, że informacja o przyznaniu mu nagrody sprawiła, że zaniemówił z wrażenia i bardzo jest za nią jest wdzięczny.
Dylan mówił o tym wyróżnieniu z dziennikarzami brytyjskiego Daily Telegraph. Zapewniał, że stawi się w Szwecji na ceremonii odbioru nagrody, jeśli to tylko będzie możliwe.

Dodał on także, iż nie wierzył w takie wyróżnienie. Dylan dodał: czy ktoś mógłby marzyć o czymś takim?


Kazimierz Sikorski(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bob Dylan zadrwił z noblowskiego gremium i to mu się w pełni udało !
Powiedział że wpadnie po nagrodę, jeśli tylko będzie miał chwilę czasu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cały świat odetchnął z ulgą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.