Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18781 miejsce

Bob Geldof i zespół Biohazard wystąpią w czerwcu na stadionie Lublin Arena

Bob Geldof i Biohazard wystąpią 21 czerwca na stadionie Lublin Arena. To pierwsze zagraniczne gwiazdy, które zagrają na oddanym w ubiegłym roku obiekcie.

 / Fot. By Alfred Weidinger from Vienna, Austria (Bob Geldof in the Belvedere, Vienna) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via WikimediaBob Geldof i Biohazard zagrają w niedzielę, 21 czerwca na stadionie Lublin Arena w Lublinie. Informacja o imprezie wyciekła przypadkowo za sprawą przetargu, który musiał ujawnić organizator - donosi Kurier Lubelski.

Bob Geldof kojarzy się przede wszystkim z przebojem "I Don’t Like Mondays". Zespół The Boomtown Rats założony przez niego w latach 70. nagrał ten popularny utwór w 1979 r.

Kolejne mocne skojarzenie, które przychodzi na myśl o Geldofie to inicjatywa Band Aid oraz koncerty Live Aid. To właśnie Irlandczyk namówił znanych muzyków do nagrania piosenki "Do They Know It's Christmas?". Tacy artyści, jak George Michael, Phil Collins czy Sting zaśpiewali w 1984 r. by pomóc głodującym mieszkańcom Etiopii. Zespół zebrał się ponownie w 1989, 2004 i 2014 r. Sukces odniosła też seria koncertów charytatywnych Live Aid.

Bob Geldof znany jest również z filmu Alana Parkera pt. "The Wall" (polski tytuł "Ściana") z 1982 r. To obraz nakręcony na podstawie płyty Pink Floyd pod tym samym tytułem.

Czytaj także: HIM zagra dwa koncerty w Polsce. Fiński zespół wystąpi w sierpniu w Warszawie i Gdańsku


Z kolei Biohazard to pochodząca z Brooklynu legenda hard core'u. Zespół powstał w 1988 r. Zadebiutował wydaną 2 lata później płytą "Biohazard". Krążek "Urban Discipline" z 1992 r. ugruntował pozycję grupy. Działała ona do 2005 r. Muzycy reaktywowali zespół w 2008 r. W 2012 r. ukazał się album "Reborn in Defiance".


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.