Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3124 miejsce

Bóbr uczy logicznego myślenia i kreatywności

W uroczystości zakończenia XI edycji Konkursu Informatycznego „Bóbr” na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu wzięło udział 300 nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z całej Polski.

 / Fot. Archiwum ZS w ŚwidrachWśród laureatów znalazła się uczennica klasy II Zespołu Szkół w Świdrach Kasia Oskroba, poznająca tajniki programowania, algorytmów itp. pod kierunkiem Marzeny Szczygielskiej, nauczyciela informatyki - poinformowała nas Katarzyna Kuć z UG Łuków.

Konkurs Bóbr jest międzynarodowym konkursem z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Jest on adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół.

 / Fot. Konkurs Informatyczny Ma na celu, jak podają organizatorzy, zwiększenie zaangażowania uczniów w stosowaniu komputerów i technologii informacyjnej podczas poznawania różnych dziedzin od samego początku pobytu w szkole, przyczynianie się do rozwoju i kształtowania twórczego podejścia przy zdobywania wiedzy i umiejętności.

Pytania testowe są związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania.

Niektóre pytania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Umożliwiają wykazanie się umiejętnością algorytmicznego myślenia.

Po wystąpieniu dziekana WMiI prof. dr hab. Sławomira Rybickiego i wykładzie współorganizatora polskiej edycji konkursu prof. dr hab. Macieja M. Sysło uroczyście ogłoszono nazwiska zwycięzców, osób wyróżnionych oraz rozdano nagrody i dyplomy.

Zainteresowani mogli uczestniczyć w zabawie z robotami w foyer Auli WMiI.

 / Fot. Archiwum ZS w ŚwidrachNa zakończeniu pobytu w Toruniu, Kasia poprosiła pana profesora Macieja Sysło o wspólną fotografię z jej mamą, / Fot. Archiwum ZS w Świdrach nauczycielką oraz starszą siostrą i jak widać na zdjęciach profesor, specjalizujący się m. In. w teorii grafów, algorytmice, matematyce dyskretnej, wyraził zgodę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.