Facebook Google+ Twitter

"Bobrek - spod sadzy kwiat" Martina Langera

Jest to album fotograficzny wraz z wierszami Martina Langera, będący kompendium współczesnej i starej fotografii Bobrka do wystawy w Muzeum Górnośląskim w Ratingen-Hossel w Niemczech. Wernisaż ten miał miejsce 2 września 2011 roku.

"Bobrek-spod sadzy kwiat/aus dem Russ eine Blume" Martina Langera - limitowany nakład 500 egzemplarzy. / Fot. Okładka albumuMartin Langer - rocznik 1966, bytomianin, od trzydziestu trzech lat na stałe mieszkający w Niemczech pod Dortmundem. Swoją twórczość artystyczną rozpoczął w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, od malarstwa abstrakcyjnego. W roku 2001 Piotr Zadanowski, rosyjski malarz, skierował artystyczne spojrzenie Martina ku malarstwu realistycznemu, co wywarło duży wpływ na jego obecną pasję - fotografię.

Jak sam mówi:
"Poprzez fotografię pragnę pokazać obiekty w jak najbardziej interesującej dla oka perspektywie. Dzięki asymetrycznym kompozycjom z diagonalnie przecinającymi się łukami i trójkątami można moim zdaniem dojść do znakomitych efektów" - dodaje fotografik.Rzut oka na prezentowane prace fotografika w Muzeum Górnośląskim w Ratingen-Hosel. Fot. Martin Langer / Fot. Martin Langer

Ulubionymi tematami Langera są: Górny Śląsk oraz Zagłębie Ruhry. Nie stroni także Martin Langer od pisania wierszy zarówno w języku polskim, jak i niemieckim.

Niebiańskie łoże

Bobrek
Niebiańskie łoże dla gołębi
Z moich rodzinnych stron
Ta twoja czarna ziemia
Zmieniła ciebie w zgon
Lecz wiem, że żyjesz dalej
W tych, którzy z tobą żyli
Ich myśl daje ci skrzydła
Byś mógł się wybić nimi

Autor Martin Langer

Przygotowania do wernisażu w Muzeum Górnośląskim w Ratingen-Hosel. Fot. Martin Langer / Fot. Martin LangerAlbum "Bobrek - spod sadzy kwiat/aus dem Russ eine Blume" to pozycja, na kartach której nie tylko przedstawione są zdjęcia i stare fotografie - wraz z twórczością poetycką - Martina Langera.

Fotografie z lat 2000 - 2010 są autorstwa Martina Langera, natomiast fotografie z lat 1890 - 1939 (nierzadko ze szklanych klisz) pochodzą ze zbiorów firmy EKOSAR Sp. z o.o. z Bytomia, która jest także wydawcą pozycji.
Sponsorem wydawnictwa jest firma EKOPROD Sp. z o.o. z Bytomia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.